Picture
 Antrasis naujai išrinktos valdybos posėdis įvyko  2012 10 27 dieną. Jame dalyvavo visi devyni valdybos nariai.
 Valdybos posėdžio protokolą skaitytojai gali pamatyti žemiau, po čia pateiktos apžvalgos ir paaiškinimų.

 Pirmu klausimu dėl SB priklausančių statinių įteisinimo valdybos narius informavo pirmininkas J.Savickas, kuris ir daro visus tam reikalingus žingsnius. Statinių įteisinimo procesas vyksta sėkmingai Pastatui, kuriame vyksta sodininkų susirinkimai,  jau suteiktas adresas: Centrinė gatvė 47 A.
    Ateinančią vasarą visuotiniame sodininkų susirinkime, kuomet bus tvirtinami nauji įstatai, bus galima į Įstatus įrašyti šį adresą , kaip oficialų sodininkų bendrijos adresą ir jo nebekaitalioti.  Įstatai privalės būti keičiami, nes jie yra beviltiškai pasenę ir turėjo būti pakeisti jau prieš kelis metus.

    Antru klausimu, valdyba nutarė nukelti kelių remonto darbus į pavasarį: remontuoti kelius šiais metais nebeįmanoma spėti, be to, anksti pavasarį bus galima tikėtis žemesnių darbų kainų, negu yra šiuo metu.

    Sprendžiant einamųjų reikalų klausimus, valdyba nutarė:

   3.1  Konstatavo, kad ankstesnė valdyb2012 09 17 posėdyje negalėjo priimti jokių sprendimų, nes posėdyje dalyvavo tik šeši valdybos nariai.
   Minėto posėdžio protokole nurodoma, kad posėdžio metu į sodininkų bendrijos narius priimti du nauji nariai. Pagal SB "Šatijai" įstatus, nauji nariai priimami visuotiniame susirinkime, o ne valdybos posėdžiuose. Be to, vienas iš narių buvo priimtas, neturint tam veiksmui pateisinančių dokumentų. Abu šiuos asmenis apie priimtą sprendimą nutarta informuoti raštu.

  3.2 Vykdant visuotinio susirinkimo sprendimą, nutarta įpareigoti pirmininką paruošti ir išsiųsti raštą advokato M.Badaro kontorai dėl sutarties nutraukimo.

  3.3 Išduodama pažyma dėl sodo namo rekonstrukcijos sodininkui G.Siručiui. Sodininkas jau yra įmokėjęs 500,- Lt.
       Skaitytojų prašau ypač atkreipti dėmesį į šį klausimą. Buvęs pirmininkas yra prirašęs daug tokių pažymų-leidimų. Visose tokiose pažymose yra nurodęs, kad jas rašo valdybos vardu, nurodęs ir posėdžių protokolų numerius. Tačiau egzistuojančiuose realiuose buvusiuose protokoluose jūs nerasite jokios informacijos apie išduotas tokias pažymas. Čia mes kalbame ne tik apie tai, kad pažymas išduoda valdyba, bet ir apie tai, kad už tokias pažymas turi būti apmokėta po 500,- Lt . Slepiant nuo valdybos tokią informaciją, atsiranda galimybės piktnaudžiauti. Ar buvo piktnaudžiaujama tuo, niekas, net ir revizinė komisija, niekados netikrino.

    3.4 Papildomų komentarų neturiu.

  3.5 Nelegalus statinys šalia 399 sklypo yra avarinės būklės (aiškiai matoma) ir kelia grėsmę žmonių saugumui. Todėl nutarta imtis veiksmų surasti šio statinio savininką ir susitarti dėl statinio nugriovimo arba sutvarkymo.

  3.6 Konstatuota, kad pernai metais sodininkas, valęs su traktoriumi sodo kelius dirbo labai gerai. Nutarta susisiekti su šiuo sodininku, aptarti galimybes valyti kelius žiemos periodu.
Tuo pačiu, paanalizuoti, ar yra kitokių galimų kelių valymo variantų ir kokios yra tokių alternatyvių variantų sąlygos ir kainos..

   3.7  Papildomų komentarų neturiu.

   3.8  Perdavus elektros ūkį LESTO, žymiai sumažėjo darbų, kuriuos dirba iždininkas, apimtys. Be to, nuolat augant minimaliam darbo užmokesčiui, didėja ir iždininko, atlyginimas. Tuo pačiu nepagrįstai didėja ir sodininkų bendrijos išlaidos Jau dabar iždininko atlyginimas yra, daugumos valdybos narių nuomone, per didelis ir neatspindi atliekamo darbo krūvio. Ypač tai pasakytina apie žiemos periodą. 
    Valdyba  pagal įstatymą neturi įgaliojimų nustatyti atlyginimo dydžio. Nutarta ieškoti būdų, kaip šią problemą spręsti.

        Valdybos posėdžio protokolas pateikiamas žemiau:

            SB "Šatijai" valdybos narys Kęstutis Čeponis
tiesioginis reketas
12/3/2012 01:01:34 am

o nuo kada toks reketas galioja? "Išduodama pažyma dėl sodo namo rekonstrukcijos sodininkui G.Siručiui. Sodininkas jau yra įmokėjęs 500,- Lt." - jsuka statybine komisija, kad prasyti tokio leidimo? reik buti labai kvailu, neismanyti istatymyu, kad moketi tokia suma uz savo namo rekonstrukcija toki "reketa" nezinia uz ka.
Teises jus neturite imti ir isdavineti tokius dalyklus, niekur istatymusoe tai nenumatyta. Sakysite taip nusprende visuotinis susirinkimas... tai pasitvirintinkite, kad uz vaiksciojima zeme reik susimoketi po 10 lt i diena :)
Rekonstrukcijos dokumentai derinami visai kitose istaigose, tokiu s.b . leidimu net nereik.
Sekmes kvailiams moketi :)

Reply
pagrindine gatve
12/21/2012 02:22:35 am

Cia ziuriu gaunasi taip...TIE sodininkai -kurie kreipiasi i urbanistikos skyriu del statybos leidimo gavimo, jiems tada reikalinga pristatyti pazyma is sodu bendrijos, (uz kuria privalo moketi 500Lt), o tie kurie statosi NELEGALIAI -tai ka- tiems tada nereikia visai moketi, nes matai jiems tokios pazymos nereikia.Kas cia per velniava vyksta?
Ir aplamai kam buvo paranku ivesti tokio dydzio mokesti ?Ir kiek sodininku realiai uz tai prabalsavo?Dabar niekas nezino...Dabar reikia tiketi tuo , kas "protokole parasyta"...o ta "SUMA" - tik keli sodininkai zinojo...(kurie mokejo) ...:(

Reply
Sodininkaujantis
12/3/2012 09:30:03 am

Ir iš ko gi ten SB svarsto galimybes išsinuomoti tvenkinį (protokolo 3.4 punktas)? - ar tik ne iš tų gudročių, kurie melioracijos griovį užkimšo ir tą balą tvenkiniu pavadino :)
Tai gal dar SB pradės nuomotis ir pagerintus keliukus, iš tų kurie kibirą žvyro papylė, ar be tvarkos SB pridygusius šlagbaumus, o gal ir dar kokį kitą "gėrį" iniciatyvioji valdyba suras išsinuomoti...
Juk valdybai nesvarbu, kad visa tai yra savavališkai įrengta bendro naudojimo SB teritorijoje... Kaip valdybai nerūpi ir už sklypų ribų pastatytos tvoros, kurioms nukelti 2012-05-19 visuotiniame susirinkime buvo nustatytas terminas iki birželio 20 d.!
Tačiau valdyba iš šio susirinkimo atsirinko tik nutraukti sutartį su advokato kontora, o dėl tvorų jokių žingsnių nesiima, matyt tai nenaudinga Petrui :)
Akivaizdu, kad valdyba taip tik imituoja tariamai labai naudingą veiklą SB labui, bet nors kiek protingesnis žmogus supras, kad sutartis su ta kontora išvis jokios realios įtakos SB gyvenimui neturi (matomai joks mokestis nenumatytas kol nesikreipiama dėl teisinių paslaugų), o va dėl tvorų susiaurėjusi pagrindinė gatvė, tai jau SB realybė. Aišku, gal ji dabar ir nelabai skausminga, bet ateityje, kai bus nuspręsta praplatinti gatvę ar įrengti vietinės reikšmės kelią, tai jau gali būtį šaukštai po pietų, Petras ir kiti gudročiai bus įsiteisinę sklypų ribas ir reikės išpirkti arba tose vietose daryti siauresnį kelią... Apgailėtina, kai nėra žiūrimi visų interesų, o toliau savos tvoros nematoma...

Reply
Sodininkas
12/3/2012 01:37:13 pm

Sodininkaujantis vel kuria samokslo teorijas- bus iteisines sklypu ribas! Ar pasiklausiei Pijoraicio, ar patrauke savo sklypa is Grikiu gatves vidurio, kad atsirastu pravaziavimas? O gal ruosiasi iteisinti sklypu ribas? kaip iteisino sklypu ribas, panaikindamas viena sodu bendrijos akligatvi. Koki? pasiklausk jo, jis zino.
Beje,sodininkaujantis, kokia dabar menulio faze?

Reply
Sodininkaujantis
12/3/2012 05:39:23 pm

Dėl mėnulio fazės matyt reikėtų teirautis šios svetainės administratoriaus, kodėl informacijai apie 2012-10-27 valdybos posėdį jis paskelbė tik dabar 2012-12-03 per pilnatį :)
o dėl bendro naudojimo teritorijų ar kelių užėmimo, tai su tuo vienareikšmiškai negali būti taikstomasi, ar tai būtų padaręs Pijoraitis, Petras ar kažkurio kito sklypo savininkas. Todėl pats galėtum neskleisti paskalų, siūlydamas pasiklausti, o aiškiai įvardinti žinomas negeroves!

Reply
Sodininkaujantis
12/3/2012 07:19:03 pm

Dar įdomesnis yra valdybos protokolo 3.8 punktas, kuriuo nustatomas 100 Lt mėnesinis mokestis UAB "N plius" už vietą ryšių įrangai talpinti ant SB vandens bokšto.
Įdomu, kaip valdyba apskaičiavo tą mokestį, kodėl tik šiai bendrovei toks mokestis, kaip kitiems interneto tiekėjams ir koks gi tokio sprendimo tikslas... Juk net nebuvo analizuotos galimybės, kas ir kaip galėtų sodininkams suteikti internetinę prieigą, kodėl sudaromos sąlygos SB sąskaita pelnytis visokioms vieno asmens bendrovėms.

Taigi, UAB "N plius", kodas 302783911, dosjė:
įregistruota 2012-05-17, akcininko keitimas įregistruotas 2012-11-26 (šaltinis VĮ Registrų centras);
nuo 2012-05-22 iki 2012-12-04 dienos pradžios dirbo 1 darbuotojas (apdraustasis), matomai direktorius Donatas Ražanskas (Sodros duomenys);
buveinės adresas Kovo 11-osios g. 33-83, Kaunas (matomai direktoriaus namai);
interneto paslaugas teikia, kaip www.mygtukas.lt (skelbiamas mažiausias mėnesio interneto tarifas 35 Lt/mėn).

Todėl kyla natūralus klausimas, kodėl net nesvarstoma galimybė internetą SB imti iš TEO, ką matomai ir daro šis aukščiau paminėtas asmuo-bendrovė :), ir jį per SB įrangą paskleisti sodiečiams, kaip kad vandenį laistymo sistemoje.

Kur gi p. Čeponi, jūsų taip deklaruotas bendruomeniškumas ir noras padėti sutaupyti sodiečiams???

Reply
m
12/3/2012 10:13:40 pm

nustebes, kaip gali Jusu s.b. buti tokiu kvailiu, kurie susimoka 500 lt uz pazyma nuosavo namo rekonstrukcijai... Tokio mokescio reikalavimas yra nelegalus ir niekur nenumatytas.
Lyg protinga valdyba, gaudosi istatymuose o tokias nesamones deklaruoja.

Pas jus ten saslykines mokescio nera? Nereik susimoketi s.b. uz leidima, norint ant savo zwmes saslykine pasistatyti?

Is kitos puses gerai kai yra tokiu kvailiu, kuriuos galima nureketuoti, pinigai niekada nemaiso :)

Reply
Žinantis
12/3/2012 11:01:16 pm

Dėl interneto bendrovės mokesčio- srebiam košę, kurią išvirė Pijoraitis. Jis savavališkai, be ankstesnės valdybos sprendimo, pasirašė sutartį su ta bendrove, kad ji mokės tik 10,- Lt/ mėn. Realiai, atmetus elektros sąnaudas, lieka tik 3,-Lt Kodėl buvęs pirmininkas Č.Pijoraitis krėtė tokias nesąmones, galim tik spėlioti: ar iš didelio altruizmo, ar iš kokių kitų, gal būt, savanaudiškų, paskatų? Valdyba priėmė sprendimą nedaryti niekam išimčių - tegu moka tiek pat, kiek ir kita bendrovė, t.y. 100,- Lt/mėn
Mokestį 500 Lt nustatė susirinkimas 2006 metais. Mums belieka jį vykdyti. Netinka- susirinkime, sodininkai, ir visuotiniame susirinkime pakeiskim tą sprendimą. Tie pinigai naudojami gerbūviui-kelių asfaltavimui, apšvietimui ir pan.
Prieš šaukiant ir kritikuojant, reiktų išsiaiškinti tikrą padėtį ir mintis dėstyti ramiai ir argumentuotai.

Reply
sodininkaujantis
12/3/2012 11:36:34 pm

tai tas žinantis galėtų ir pasakyti, kodėl būtent 100, o ne 30, 85, 120 ar 200, o gal tie patys 500, kas tokią sumą sugalvojo ir kokiu pagrindu??? juk lygiai taip pat aš galiu pasakyti, kad krečiamos ne mažesnės nesąmonės, tik kitu mastu.

Reply
pritariu
12/21/2012 09:43:02 pm

Is tikruju.......................

minde
12/4/2012 12:14:15 am

"Mokestį 500 Lt nustatė susirinkimas 2006 metais. " - as ir rasau tai, kad toks sprendimas prasilenkia su istatymais, susirinkimas neturi tokiu teisiu nustatineti tokias sumas uz tokius leidimus. Aplamai LEIDIMU statybai neturi teises isdavineti.
Kai kuriuose s.b. visuotiniai susirinimai, buvoprieme didesnius mokescius ne s.b. nariams.. ir ka? Ne viska ka nusprendzia susisrinkimas privalu vykdyti. Taip ir siuo atveju: tokiu leidimu isdavimas ne s.b. reikalas ir cia nera ka net derinti su s.b. del savo namo renovacijos, tam yra stat. inspektoriai.
Kekviena kvailiu priimta sprendima reik vykdyti? :)
As ir klausiu: o saslykines mokestis kiek pas jus? Gal ir priememe koki sprendima tuo klausimu? :)
O kai tie zmones, kurie susimokejo po 500 lt. atsibus ir susipras, kad buvo "isdurti", toks mokestis yra nelegalus (visuotinio susirinkimo sprenidmas nepadaro ji legaliu ir teisetu pries LR istatymus)... smagu bus aiskintis su piktais zmonemis, prides "bendruomeniskumo" :)

Reply
minde
12/4/2012 12:16:54 am

p.s. rimtai siulau jums isivesti "saslykines" mokesti, nubalsuosite ir galesite vykdyti, mokestis bus TEISETAS.
Juk pinigai butu panaudoti "Tie pinigai naudojami gerbūviui-kelių asfaltavimui, apšvietimui ir pan."

Reply
sodininkaujantis ( Vygantas)
12/4/2012 04:46:11 am

Gal as neteisingai galvoju?...

Reply
Žinantis-sodininkaujančiam
12/4/2012 01:24:57 pm

Kodėl 100 Lt buvo nustatytas vienai kompanijai, o kodėl kitai kompanijai buvo nustatytas 10 Lt, klausk Pijoraičio.Jis tokias sumas sugalvojo ir pasirašė savavališkai. Gal būt, jis tokias sumas susapnavo, o gal nustatė, atlikęs sudėtingus skaičiavimus.
Valdybos pirmas žingsnis- suvienodinti. O toliau, kiek žinau, valdyba gilinsis į tuos skaičius.
Sodininkaujantis, dabar vėl šauksi, kad kažkas vėl ne taip, kaip tu galvoji.

Reply
Sodininkaujantis
12/12/2012 12:14:26 am

Esmė juk ne tame, kaip kuris galvoja, nuomonių gali būtų įvairių, svarbu yra pagrindimas, tas racionalumo grūdas iš kur atsiranda tokie skaičiai: 100 Lt už antenos pastatymą ar tie čia paminėti 500 Lt ar net 30 proc. priedas nuolat gyventiems. Juk SB nariai viso labo turi apmokėti bendrijos išlaidas, susijusias su mėgėjų sodo teritorijos bendrojo naudojimo objektų valdymu, priežiūra, remontu ar tvarkymu, taip pat bendrojo naudojimo žemės naudojimu ir priežiūra, atsižvelgiant į sklypo dydį. Akivaizdu, kad visos tos sumos turi būti pagrįstos realiomis išlaidomis.
Kadangi jau atėjo žiema, prisnigo, tai galima pradėti skaičiuoti, kad ir nuo sniego valymo išlaidų. Jos turėtų būti mums paskelbtos viešai, nurodant kur ir kada sniegas buvo nuvalytas.
Juk bendrijos pirmininkas turėtų atidirbti už savo atlyginimą, o ne nosį krapštyti kur prie pečiaus atsisėdęs... Va, tada ir žmonėms būtų aiškiau, kas ir už ką kiek moka.
P.S, Nors jau pora mėnesių (anot Interneto vizijos - domenų administratoriaus) yra p. Savickui perduoti prisijungimai prie www.sbsatijai.lt svetainės, tačiau joje informacija neatnaujinama, nors SB, t. y. mes visi sodininkai mokame už svetainės palaikymą. Todėl kyla natūralus klausimas, ką p. Savickas veikia už tą kas mėnesį gaunamą atlyginimą... Gal Žinantis atsakys :)

Reply
madam
12/12/2012 07:37:22 am

Sodininkaujantis kurstote emocijas su budvardziais ir spelionem, kaltinimais ir samokslo teorijom. Kodel vietoje to nepasidziaugiat kad naujasis pirmininkas gauna mazesne alga nei buves? Kad mokestis uz antena is imones gaunamas didesnis nei buvo - daufiau pajamu. Dziaugtis reikia kad darbai vyksta, o ne prikaisioti nesigilinant ir kelti bangas stiklineje. Eikite dirbti, o gal neseniai darbo netekote?

Reply
Sodininkaujantis
12/12/2012 05:59:19 pm

Gerbiamoji madam, aš nelinkęs skaičiuoti centų, kurie tektų vienam sodininkui nustačius 100 Lt mokestį už anteną, t. y., 100 / 726 ar keliais litais sumažinus algą, mane labiau domina principiniai sprendimai, kad ir to paties interneto užtikrinimas sodų sklypuose kuo palankesnėmis sodininkams sąlygomis. Ar tas bent buvo pamėginta padaryti, atsakymas - NE, juk tam matyt nėra laiko, nes jis švaistomas sutartims dėl kažkokių 100 Lt per mėnesį...
O džiaugtis, kai 9 žmonės atsisėdę, matyt rimtais veidais, svarsto vienos pažymos išdavimą ar kalių valymą be jokių paskaičiavimų (lyg ankstesniais metais keliai nebuvo valomi) ar svaigsta apie kažkokį tai auditą už 4000 Lt net nenurodant jo reikalingumo priežasčių, laikotarpio ir kas tokią kainą pasiūlė, tai daugiau negu naivu!

Neziniukas
12/12/2012 02:01:13 am

As ziema gyvenu mieste,todel manau, kad ziema pirmininkas ir izdininkas miega kaip bites.Ju gi niekas ziema nemaitina, jos vasara prisinesa meducio.Ar isvis verta jiems moketi tokias algas.Gal tegul apraso ka nuveikia kasdien ziemos metu,

Reply
Žinantis
12/12/2012 02:28:45 pm

Pirmininkas neguli ant pečiaus ir nekrapšto nosies, o dirba.Ir padaryta yra daug.
Dėl svetainės: kol kas yra svetainės valdymo problemų.
Sniego valymo išlaidos nėra ir nebus slepiamos. Net ir Pijoraitis jų neslėpdavo! Ar apie jas internete reik pranešti per 5 minutes, kai traktoriukas nuvalo paskutinius kelio metrus?
Dėl iždininko atlyginimo -tai žiemą mokėti iždininkui tokį atlyginimą yra, švelniai tariant, neracionalu.
Atlyginimus nustato susirinkimas. Ar kviesti visuotinį susirinkimą dabar, žiemą, dėl iždininko atlyginimo? Beje, tai nėra retorinis klausimas.

Reply
Sodininkaujantis
12/12/2012 05:13:29 pm

Na, kai Žinantis pasako, kad "padaryta yra daug", matyt galėtų tai ir išvardinti, bet to juk nepadarė...
Savo ruožtu norėčiau paklausti kas daroma ar planuojama daryti vykdant Bendrijai įstatuose nustatytus uždavinius:
12.1. organizuoja ir vykdo veiklą, kuri reikalinga Bendrijos turtui prižiūrėti ir tinkamai n a u d o t i ;
12.2. organizuoja seminarus, konferencijas ir sodininkų mokymus plėtojant mėgėjiškos sodininkystes veiklą:
12.3. padeda sodininkams realizuoti jų išauginta ir pagamintą produkcija:
12.4. organizuoja sodmenų bei kitos soduose išaugintos produkcijos muges, parodas ir kitus masinius renginius, kuriais siekiama propaguoti ir plėtoti mėgėjišką sodininkystę;
12.5. organizuoja mėgėjiško sodo teritorijos planavimą:
12.6. įgyvendina programas, padedančias sutvarkyti sodo bendrijos teritorijas ir sudaryti palankias sąlygas būsto plėtrai;
12.7. visuomenei naudingais tikslais rūpinasi aplinkos apsauga mėgėjiško sodo teritorijoje ir jai priskirtose teritorijose, organizuoja ir vykdo aplinkos tvarkymo talkas:
12.8. bendradarbiauja su kitomis sodininkų bendrijomis. jungiasi į sodininkų susivienijimus
12.9. bendradarbiauja su valstybės, savivaldybės institucijomis ir kitomis organizacijomis.

Reply
Nieko nežinantis
12/12/2012 06:27:39 pm

Sodininkai, skaitantys šį tinklalapį, turi geras galimybes susipažinti su sodininkaujančio minties ypatybėmis, kurios sunkiai pasiduoda kokiems nors komentarams.

Reply
Sodietis
12/13/2012 04:04:23 am

Sodininkaujantis ( Vygantas) nera Satiju sodininkas, jis yra (eks pirm.drg.) sodininkes sunus.

Reply
Sodininkaujantis
12/13/2012 07:41:46 pm

keistuolis tu Sodieti, pats neprisistatai, o klijuoji etiketes kas su kuo draugai ar apsimeti žinantis, kas yra kas.
Jei nei vienas valdybos narys, atvirai neįsijungė į diskusiją apie valdybos sprendimų NAUDA sodams, tai parodo, kaip jiems rūpi skaidrumas ir viešos diskusijos... Beje, apie savo posėdžius valdyba viešai neskelbia, nors pagal reglamentą privalo tą daryti! Juk visi prisimename, kaip Čeponis šioje svetainėje inkštė dėl viešumo nebuvimo:
http://www.satijai.lt/2/post/2011/11/sodinink-bendrijos-atijai-valdybos-darbo-reglamentas-su-komentarais.html
http://www.satijai.lt/2/post/2011/12/dar-kart-apie-paskutin-vykus-valdybos-posd.html
http://www.satijai.lt/2/post/2011/12/vieumas.html

Reply
Sodietis
12/14/2012 03:39:10 am

Del draugystes su " Ceslovu P.'' neabejoju. Kadangi mes visi norime teisybes. O toliau laikas parodys. Sekmes opozicijoje sodininkaujantis (Vygantai). Neaisku kuriems sodams Tu atstovauji? Kaip manai del tolesenio atstovavimo i SB Asosiacija? Kokie bus tavo pasiulymai ?

Reply
Pagrindinės gyventojai
12/21/2012 05:36:01 pm

Į Jūsų klausimą turėtų atsakyti sodų bendrijos pirmininkas. Susirinkime buvo iškeltas klausimas dėl naujų sodo narių,kurie įsigijo sklypus ir pradėjo statyti gyvenamus namus.Sunkiasvorė statybinė technika gadina kelius. Todėl buvo priimtas sprendimas iš naujų sodo bendrijos narių surinkti po 500 lt mokestį kelių remontui .

Reply
?
12/21/2012 09:49:12 pm

Parasiau kazkodel komentaro neispausdino ...idomu

Reply
Klausimas
12/21/2012 10:22:08 pm

Kuom skiriasi nauji sodu bendrijos nariai nuo senu bendrijos nariu, (jei jie stato ar rekonstruoja )

Atsakymas į klausimą.
12/21/2012 11:05:51 pm

Senieji bendrijos nariai visą pelkėtą teritoriją savo rankomis pavertė gyvenviete. Buvo organizuotos talkos, kertamas miškas, daromi pagrindai esamam keliui. Todėl apmaudu, kad visą triūsą laužo sunkiasvorė statybinė technika.

Reply
atsakymui
12/22/2012 06:43:19 pm

tai ka Jus rasote is tiesu yra sentimentalus ir geri prisiminimai, bet noreciau pridurti, kad tie seni bendrijos nariai irgi buvo ideje indeli i gyvenvietes tvarkyma ir parduodami ar padovanodami sklypus su tokiom paciom teisem juos ir perdave naujiems bendrijos nariams, o naujieji uztai sumokejo seniesiems nariams isigydami si turta.Tai isvada persasi viena:Jeigu statom visi- tai ir mokam visi....As taip mastau todel, kad kaip ir Jus esu vienas is senesniu nariu .:)

Reply
UMindaugas
12/22/2012 09:12:43 pm

Uzuojauta Jusu s.b. nariams, kurie rekonstruojasi namelius.
"Todėl buvo priimtas sprendimas iš naujų sodo bendrijos narių surinkti po 500 lt mokestį kelių remontui ." ir pansus aiskinimai, tai dar nereiskia kad jie yra privalomi.
LIAUDIS NU"SPRENDE IR TU TURI VYKDYTI.,... deja deja.. tik nesigaudantys istatyme, nezinantis savo teisiu zmones susimoka.
"Kvailius ir baznycioje musa".
Is principo, dabar is vis neapsimoka stoti i s.b. ir moketi kazkokius sotjamuosius mokescius. Visas teises naujas savininkas igyja pirkdamas NT is buvusio savininko. O ne s.b. narys tikrai nemoka DAUGIAU nei s.b. narys, gal net ir maziau.
Faktas: zmones Jusu s.b. nezino savo teisiu, o "valdzia" nelabai linkusi paaiskinti kas kame. Susigaudys zmones -nustos moketi.
500 lt. geriausiu atveju glai buti "mandagus prasymas" ar GALETU IR NORI zmogus susimoketi. PRIVALETI moketi, jis tikrai neprivalo, kad ir ka LIAUDIS nusprestu (kaip rase "gal saslikines mokesti isiveskite?:) o jei nepaklus, nubalskuokite kad tokius reiktu nuplakti viesai ir bus privaloma, nes VISUOTINIS SUSIRINKIMAS NUBALSAVO!!!! :)
jumoras pro asaras.

Reply
KALĖDU SENELIS
12/24/2012 06:43:19 pm

Sveikinimas visiems sodininkams.Kalėdos- tai meilė, Kalėdos- mylėti,

Spalvoti laiškai. Kalėdos- neteisti…

Kalėdos- tai žmonės, Kalėdos- tai laikas,

Kuriuos aplankai. Kai reikia atleisti.

ReplyLeave a Reply.