Picture
      Teisę laisvai reikšti mintis ir įsitikinimus, ieškoti, gauti ir skleisti informaciją užtikrina LIetuvos Respublikos Konstitucija.
     
      Teisė į žodžio laisvę užtikrinama
Visuotine žmogaus teisių deklaracija.
        
       Pagal laisvąją enciklopediją
Vikipediją - Žodžio laisvė yra galimybė    laisvai ir be cenzūros reikšti savo įsitikinimus, pažiūras, mintis. Ji yra neatsiejama nuo šiuolaikinės demokratijos sampratos, ją garantuoja visų demokratinių valstybių įstatymai. Žodžio laisvė įtvirtinama pagrindiniuose įstatymuose, tarptautiniuose teisės aktuose.  
    
      Gal tai atrodo labai toli esantys Įstatymai.Tuomet galima skaityti Sodininkų bendrijos įstatymą, SB "Šatijai" įstatus, valdybos darbo reglamentą ar Vietos savivaldos įstatymą - visur ten kalbama apie viešumą.


       Taigi, ar turime teisę skelbti informaciją apie "Šatijų" sodų bendriją šiame tinklalapyje?
Toks iš pirmo žvilgsnio neįtikėtinai keistas klausimas vis dar kankina mūsų sodų bendrijos pirmininką Česlovą Pijoraitį.
---------------------------------- norėdami skaityti toliau spauskite "Read More"------------------------------
                                                                                           Skaitykite toliau:
        Jei pasakyti dar tiksliau - tai Česlovas Pijoraitis yra pasipiktinęs tuo, kad šiame tinklalapyje spausdinama informacija apie mūsų sodų bendriją, apie jos gyvenimą, veiklą, kritiškai analizuojamas valdybos ir pirmininko darbas, veiklos stilius ir metodai. Aiškiai matyti, kad pirmininkas nepakenčia, kai jo darbas yra stebimas, kai jo veikla analizuojama kritiškai, kai jis nebegali veikti nekontroliuojamas.
       Taip galiu tvirtinti todėl, kad per paskutinį "Šatijų" sodų bendrijos valdybos posėdį, vykusį 2011 11 20 d., vėl buvau įžūliai pirmininko užsipultas todėl, kad skelbiu informaciją apie sodų bendrijos veiklą, nutarimus, kad skelbiu finansines ataskaitas  ir t.t. Jį ypač piktina kai kurie jūsų komentarai.
     Galiu jus užtikrinti, kad jūs ir toliau galėsite komentuoti ir išsakyti savo nuomonę laisvai, neribojant jūsų pasisakymų turinio, jei tas turinys nepažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymų. Kol kas komentarų išeinančių už įstatymo ribų nebuvo ir nemanau, kad bus. Mūsų tinklalapio skaitytojai yra kultūringi savo komentaruose, pasižymintys geru jumoro jausmu. Tai džiugina. Ypač džiugina tai, kad tinklalapį kasdien aplanko nuo 50 iki 170 lankytojų.
     Galiu jus užtikrinti, kad nepavyks užgniaužti šio tinklalapio ir jis bus leidžiamas tol, kol jame lankysis skaitytojai. Mes ir toliau stebėsime ir informuosime SB bendruomenę apie mūsų samdomų darbuotojų darbą tam, kad nebeliktų vietos neteisėtai savivalei, kaip tai pasitaikė praeityje (neteisėtai suteikta paskola iš mūsų mokesčių pinigų). Stebėsime, kiek leis mūsų galimybės, daromas finansines operacijas ir jų teisėtumą. Mes taip pat lauksime jūsų, sodiečiai, pasiūlymų ir pastabų jums rūpimais klausimais.
         Keista, bet kai kurie valdybos nariai prisidėjo prie pirmininko pozicijos ir norėjo įtikinti ir įkalbėti mane, kad nebeskelbčiau šiame tinklalapyje informacijos apie sodų bendriją. Net ir tie, kurie nesinaudoja internetu ir neskaito tinklalapio!
       Mūsų darbas,  jūsų pozicija, geranoriškas iždininko požiūris į esamas problemas jau duoda rezultatus: pirmininkas, nors ir nepaskelbė iš anksto posėdžio darbotvarkės, bet posėdžiui buvo pasiruošęs žymiai geriau, iždininkas pateikė pusės metų finansinę ataskaitą, buvo sudaryta komisija ir nutarta atlikti dalinį pusės metų ūkinės-finansinės veiklos patikrinimą. Plačiau apie įvykusį posėdį, jo nutarimus su komentarais paskelbsiu vėliau - kai tik gausiu posėdžio protokolą.
       Ačiū visiems palaikantiems ir padedantiems kurti šį tinklalapį! 
Susidomejusi
11/23/2011 05:39:15 pm

Specialiai perziurejau kitu sodu bendriju puslapius. Tokia informacija, panasiai kaip cia, skelbiama oficialiuose SB puslapiuose! Tik dokumentai padaryti kompiuteriu ir bedu maziau...

Reply
XI amziaus gyventoja
11/23/2011 11:21:58 pm

Man kartais kyla mintis, kad piktumas didziausias zmogu ima todel, kad jis supranta, kad net negaletu dirbti taip, kad atitiktu visus reikalavimus pagal reglamenta ir pan... Kvepia sovietiniais darbo metodais ir samprata. Taciau dabar XI amzius, kuriame dirbama XI amziaus priemonemis, pagal demokratijos principus, visur, visose institucijose vyksta informacijos viesinimas.

Reply
gyventoja
11/25/2011 03:13:50 am

Informaciją apie sodų bendrija skelbti būtina, nes jau keli metai nežinom kas vyksta. Reikia džiaugtis, kad atsirado žmogus, kuris tai daro! Jeigu, tai nepatinka pirmininkui, reiškia kažko bijo... na ir elgiasi jis netaktiškai, nesusitvarko su savo darbu. Esant reikalui, pirmininko nerasi ir net telefonu neatsiliepia(skambink kiek nori), nors už telefoną mokam mes visi.Gal žmogus pavargo, gal reikia pailsėti... Soduose gyvena daug jaunų, šaunių, energingų žmonių, tai gal duokim pasireikšti jaunimui!

Reply
Geras zmogelis
11/29/2011 01:56:19 pm

Kitais metais rinksim pirmininka.Issirinkim kita.Siulykit.

Reply
Blogas zmogelis
11/30/2011 03:39:33 am

Labiausiai tiktu iš tų ,kurių sodybos užėme pirmas 3 geriausias vietas ,ar jos šeimų narių .Kaip manot? Siulykit.

Reply
XXX
11/30/2011 07:57:32 pm

Ką gi. Kaip liaudyje sakoma " šunes loja karavanas eina". Vadinasi viskas gerai. Tinklalapis "kabina", o jeigu taip vadinasi tinkalalapis geras ir labai reikalingas.

Reply
Admin
12/1/2011 08:36:35 pm

Ačiū visiems, kurie palaiko, smagu girdėti, kad tinklalapis jums reikalingas.Norėčiau, kad žmonės kuo labiau įsitrauktų į diskusijas ir veiklą.

Reply
Pasalinis
12/1/2011 08:45:23 pm

Neesu jusu bendrijos narys, bet pritariu visom galimom viesumo uztikrinimo priemonem. Tarp kitko jusu tinklalapis labai idomus ir informatyvus. Galetu buti pavizdys kitoms bendrijoms.

Reply
Admin- pasalinis
12/1/2011 08:48:46 pm

Ačiū.Jūsų komentaras tinklalapio leidėjams yra ypač vertingas, suteikiantis jėgų ir tikėjimo, kad darbas,kurį darome, yra prasmingas.

Reply
Sodininkas
12/27/2011 03:05:43 am

Mieli sodiečiai, kviečiame Jus lankytis oficialioje sodų bendrijos "Šatijai" svetainėje www.sbsatijai.lt, o ne šioje neapykantos, prasčiokiškumo ir intrigų pilnoje svetainėje, kuri, beje, sukurta neteisėtai. Visi faktai, duomenys ir teiginiai yra tik svetainės savininko nuomonė. Šiuo metu yra ruošiamas kreipimasis į teisėsaugos organus dėl šios svetainės uždarymo. Lauksime Jūsų adresu www.sbsatijai.lt

Reply
Sodininkui
12/28/2011 03:42:33 pm

Skurdi ta jusu SB Satijai svetaine nei istatu,nei vidaus tasykliu keleri metai nera.Kaimynas kaimyna siukslem apipila ,kelius uztveria .sunu voljerus kaimyno darze isirengia.Jokiu tasykliu nera teisetoje svetaineje.Ir tai manote teiseta???????????????

Reply
12/28/2011 05:32:56 pm

Komentaro, kurį parašė "Sodininkas" netrinsiu. Tai gera proga pažinti šalia mūsų esančius žmones.Sėkmės visiems!

Reply
Šiaip.
1/21/2012 09:39:52 pm

Šiaip- viskas neblogai. Neturėjimas nuomonės, taip pat yra nuomonė. Beje, koks pačio Kęsučio Čeponio adresas? Jei jau tokia iniciatyva, kokie tolimesni veiksmai? Kažkodėl nesulaukiau Tamstos svečiuose, jei jau drįstat kažką viešint- matyt esat, ar buvot,artmi draugai su tais, kuriuos kritikuojat, nes informacijos iš piršto nelaužiat,tikėkimės....Ne kaip kvepia....

Reply
Sodininkui
1/21/2012 10:31:14 pm

"Sodininkui" ir kitiems tokiems pat:
-Turėkitės savo svetainę su savo pijoraičiais ir būkit laimingi, o į šitą nei nosies nekiškit- jau pakankamai "operacijų" pridirbot ir pribalsavot...Nemanykit, kad nieko niekas nesupranta ir nežino...Prie visų valdžių tinkantis ir visada "sausas" Mačiulaitis ir neaiškios psichinės būklės,(kaip ir praeities), "pirmininkas"...Baikit, artistai...Keista, kaip teisėsauga šitiek metų dar nesidomėjo visom "operacijom", keista, kad nei VMI neužsuka...Džiaukitės, kad tyliai ir ramiai viskas praslydo..

Reply
Admin
1/22/2012 01:58:19 pm

Siaip ir kitiems
Informacijos turiu, nes jau šešti metai esu valdybos narys ir domiuosi mūsų sodų bendrijos veikla. O bendravimo pokyčiai atsirado tuomet, kai man kilo neaiškumų dėl pirmininko darbo.

ReplyLeave a Reply.