Picture


2011 metų spalio 26 dieną rašėme:

    " Praėjusią savaitę Lapių seniūnijoje įvyko seniūnaičių susirinkimas, kuriame dalyvavo ir šio tinklalapio administratorius. Iš įdomesnių mums naujienų yra tai, kad kitąmet iš Lapių sąvartyno, panaudojant ES lėšas, planuojama nutiesti kanalizacijos vamzdyną sąvartyne susidarančiam substratui (skysčiams) pumpuoti į Kauno valymo įrenginius. Dabar šis substratas kasdien vežamas spec.cisternomis ir toks transportavimo būdas yra labai brangus. Vamzdynais - žymiai pigiau.
        Šis vamzdynas bus tiesiamas netoli nuo mūsų sodų bendrijos, todėl atsiras techninės galimybės kai kuriems sodams prisijungti kanalizaciją į šią sistemą. Lapių seniūnas informavo, kad jis deda pastangas, kad šis vamzdynas eitų maksimaliai patogiai sodininkų kanalizacijos pajungimui.
         Ir dar - Lapių seniūnija planuoja pradėti eksploatuoti turimus geriamo vandens gręžinius. Todėl numatoma leisti prisijungti prie vandens tiekimo tinklų sodininkams be apribojimų. Dabar toks prisijungimas buvo ribojamas, nes, ypač vasarą, neužtekdavo vandens visiems vartotojams."


   Kokia padėtis yra dabar ir kokios turime naujos informacijos?

      2013 metų sausio 24 dieną Lapių seniūnijoje įvyko sodų bendrijos "Šatijai" valdybos pirmininko J.Savicko ir šio tinklalapio administratoriaus K.Čeponio susitikimas su Lapių seniūnu R.Stankumi.
     Jo metu seniūnas informavo, kad minėti projektai sėkmingai įgyvendinami. Nuotekų šalinimo trasa jau yra nutiesta iki Voškonių.Trasa buvo tiesiama po keliu, einančiu link Voškonių ( už "Šatijų" sodų bendrijos ). Nors ji dar nepajungta į miesto nuotekų sistemą, bet greitai tai bus padaryta. Ši nuotekų šalinimo sistema veiks spaudiminiu būdu, o ne savitakos principu.
     Seniūnas buvo atsargiai optimistiškas, kalbėdamas, kad sekantis darbų etapas bus nuotekų sistemos privedimas iki kai kurių sodų bendrijų ir į sodų bendrijas, tame tarpe ir  "Šatijų" sodų bendriją.
    Visi, dalyvavę pokalbyje, sutiko, kad nuotekų sistemos projektas gali būti realus tik tuo atveju, jei pinigai jo įgyvendinimui bus gauti iš ES fondų ar kitų finansavimo šaltinių. Gyventojams beliktų už savo lėšas pasijungti nuotekų sistemą iš nuosavo namo į pravestą trasą.
    Sėkmingai vyksta ir projektas , leisiantis padidinti vandens tiekimo pajėgumus, po kurio pasijungti tiekiamą geriamą vandenį bus galimybės visiems to norintiems. Dabar tokių galimybių nėra.        Planuojami papildomi vandens gręžiniai ir planuojamas pradėti naudoti vandens bokštas, esantis Lapių miestelyje. Projekte dalyvauja Lapių seniūnija ir UAB "Giraitės vandenys", tiekianti vandenį Lapių seniūnijai.
     Dalis sodų bendrijų gyventojų turi įsirengę individualius  nuotekų valymo įrenginius. Tačiau dalis sodininkų, gyvenančių sodų bendrijoje, jų neturi.  Blogiausia, kad kai kurie neatsakingai besielgiantys sodininkai nuotekas išleidžia į pratekančius upelius ar tvenkinį.
     Todėl nuotekų šalinimo problema yra labai aktuali "Šatijų" sodų bendrijai.

     Tinklalapio leidėjai

  

Sodininkas
1/29/2013 11:27:34 pm

Ištrauka iš Lietuvos socialdemokratų partijos priešrinkiminės programos:

Peržiūrėti ir tobulinti LR sodininkų bendrijų įstatymą, aiškiau reglamentuojantį sodininkų bendrijų įstatų, vidaus tvarkos taisyklių rengimo tvarką, sukurti sodininkų sklypų ir ten gyvenančių asmenų duomenų vieningos registracijos principus. Parengti sodininkų bendrijų aprūpinimo geriamu vandeniu, elektros energija ir nuotekų šalinimu programą, spręsti sodininkų bendrijų teritorijose esančių kelių perdavimo savivaldybių žinion klausimą.

Ištrauka iš Lietuvos darbo partijos priešrinkiminės programos:

- sudarysime palankias sąlygas sodų bendrijų infrastruktūros vystymui — kelių, vandentiekio, kanalizacijos sistemų vystymui, atliekų tvarkymui;
- priimsime teisės aktus, kurie leistų įgyvendinti subalansuotą realią sodininkų bendrijų savivaldą;

Vadovaudamiesi priešrinkiminių programų tezėmis manome, kad artimiausiu laikotarpiu būtina spręsti sekančius sodininkų bendrijoms aktualius klausimus. Gerų sprendimų tikisi ir SB ''Šatijai'' Kokia kitų sodininkų nuomonė ? Ar darbo partija mums padės? Gal geriau socialdemokratai ?

Reply
Sodininkas 2
1/29/2013 11:54:47 pm

"Respublikoje": Apie kadastrinius matavimus

Daugeliui sodininkų aktualūs kadastriniai matavimai, tačiau ne visi įsigilina į įstatymus. „Respublikoje“ pateikiamas komentaras.


Nacionalinės žemės tarnybos atstovė Aušra Pociūtė atsako, jog nekilnojamojo turto kadastro nuostatuose yra reglamentuoti atvejai, kada privalo būti atlikti žemės sklypų kadastriniai matavimai, nustatant ribų posūkio taškų koordinates valstybinėje koordinačių sistemoje. Nuostatų 15.4 punkte nurodyta, kad žemės sklypų kadastriniai matavimai atliekami perleidžiant kitų asmenų nuosavybėn miestuose esančius privačios žemės sklypus (jų dalis), kurių ribų posūkio taškų ir riboženklių koordinatės nenustatytos valstybinėje koordinačių sistemoje ar su šia sistema susietose vietinėse koordinačių sistemose.

Taigi remdamiesi teisės aktų nuostatomis, paaiškiname, kad tuo atveju, jei asmuo nori parduoti žemės sklypą, esantį miesto teritorijoje, šiam žemės sklypui turi būti atlikti kadastriniai matavimai. Jeigu žemės sklypas yra kaimo teritorijoje, prievolės atlikti žemės sklypo kadastrinių matavimų prieš jį parduodant nėra. Atsakymus dėl konkrečių atvejų galima gauti Nacionalinės žemės tarnybos prie ŽŪM teritoriniuose padaliniuose pagal sklypų buvimo vietą. Atstovė spaudai kab.136. tel. 852100555

Reply
padiskutuokim
2/7/2013 06:22:33 pm

laba diena, aš norėčiau užvesti diskusiją kita labai aktualia tema tai atliekų surinkimas ir tvarkymas(netvarkymas) mūsų soduose. Jau eilę metų stebiu didžiulę betvarkę vykstančią Šiaurinėje gatvėje ir ten besiformuojantį šiukšlyną kitaip įvardinti ir negalėčiau. Nežinau kaip ten gyvena namus pasistatę žmonės, bet situacija klatastrofiška sulig kiekvienais metais augant gyventojų skaičiui šiukšlynas plečiasi...kas vasarą ten dedasi.Užtenka keliom minutėm sustoti išmesti šiukšles kvapai nosį riečia. Taigi klausimas ir nevertėtų imti vieną kartą ir šitą probleme išspręsti įsivedant individualius konteinerius, arba statyti konteinerius keliose vietose soduose, pvz centrinėje gatvėje prie valdybos pastato ir sungailos gatvėje. Taip šiukšlės nebūtų kaupiamos vienoje vietoje beto padidėtų gyventojų burdumas drausminant netvarkingus gyventojus, kurie patys gyvendami soduose veža viską ką tik netingi pradedant sodo-daržo atliekom ir baigiant statybos laužu, buitine technika. Manau, kad šitos problemos sprendimas musų pačių rankose, taipogi šiukšlės kaip ir visi kiti patarnavimai elektra, telefonas kiekvieno individualus reikalas taigi nėra ko švaistyti sodų pinigų šitam reikalui. Siūlau padiskutuoti ir rasti sprendimo būdą.

Reply
ka cia diskutuot
2/7/2013 08:04:00 pm

vieta siukslems ismest patogi, o tvarka turi organizuot pirmininkas. O jei kam nepatinka gyventi prie konteinjeriu, tegu parduoda ir keliasi kitur, nes konteineriai ten nuo sodu isikurimo buvo.

Reply
to ka cia diskutuot
2/7/2013 10:36:00 pm

na taip cia turbūt ir rašo vienas iš tų šiukšlintojų tarybinio ūkio garbintojų.Mielieji ūkiai sugriuvo kas yraq bendra niekada nebūna gerai. Bėja gal jūs ir norit nupirkt tų žmonių namus, tai gal jie ir išsikeltų????????????????????

Genijui
2/8/2013 12:36:52 am

jei nera tvarkos vienoj vietoj, tai jos nebus ir dviejose! dar dvigubai moket reiks, kai ves is skirtingu vietu. ir kaip atrodys konteineris prie vadybos pastato, t.y. prie tvenkinio, matomai sitam pasiulymo genijui tik vienintelis noras - pasalinti konteinerius is dabartines vietos

Reply
Sodininkas N
2/9/2013 12:09:21 am

Manau, yra du varijantai:arba toks ,kaip dabar, arba individualūs šiukšlių konteineriai. Dabartinis varijantas nėra geras.Individualūs konteineriai, taip pat ne idealus, bet tvarkos turėtų būti daugiau.

Reply
sodininkui n
2/9/2013 08:20:49 pm

tu gal sodose nebuvai, ar visai vaizduotes neturi, kaip ir kas tuos individualius konteinerius tampys kalnais is salutiniu gatveliu ir koks bus bardakas, kai juos pavyzdziui i centrine gatve vienu metu visi istems ir kur ten jie tilps! neisradinekim dviracio, juk jei kas nepataiko i dideli konteineri, tai i mazesnius tikrai nepataikys :) be to, varinejant siuksliu masina tais kalnais, dar be reikalo lauzytume gatves, terstume ora, butu kelimas triuksmas, juk ir dabar siuksles sodu teritorijoje nesimeto, o jos pasiekia konteineri. todel nekurkime papildomu nauju problemu, o geriau ispirkime i sikna pirmininkui, kad uztikrintu tvarka prie konteinerio, juk alga tai gauna, o jei nesugeba suorganizuoti, tegu eina ir pats tvarko!

Reply
Sodininkas A
2/9/2013 10:16:47 pm

LR APLINKOS APSAUGOS KOMITETAS
POSĖDŽIO PROTOKOLO
IŠRAŠAS

2013-02-06 Nr. 107-P-3

Vilnius

6. SVARSTYTA. Dėl sodininkų bendrijų įstatymo 6 straipsnio 1 dalies nuostatos įgyvendinimo (parlamentinė kontrolė).

NUTARTA. Prašyti Aplinkos ministerijos per tris mėnesius parengti poįstatyminius teisės aktus dėl Sodininkų bendrijų 6 straipsnio 1 dalies nuostatų, susijusių su kelių ir vandens infrastruktūros perdavimu, įgyvendinimo.

Pritarta bendru sutarimu.

Reply
Klausimas Šatijų seniunaičiui (buvusiam pirmininkui)
2/10/2013 02:14:47 am

Ar Lapių seniūnija ruošiasi išpirkti sodo kelius ir vandentiekio trasas, bokštą?

Reply
pastebėjimas
2/10/2013 08:01:28 am

Sodai turi ne vandentiekio, o laistymo sistemą, kurios neprivalu niekam išpirkti.

Reply
saulius
2/11/2013 04:35:30 pm

matau kas gyvena toliau nuo šiukšlyno tai neįsivaizduoja kokioj situacijoj esam mes gyvenantys šalia konteinerio. kas turi tvoras užsitvėrę tiem gal dar kitaip o kas va neturim tai mūsų sklypuose mėtosi šiukšlės, kurias vėjas išmeto po visą gatvę, aplinkui kiaurus metus zuja būriai katinų(kuriuos dar kai kurie gudručiai sodininkai dar ir šeria). o smarvės kvapas visą vasarą verčia laikyt uždarytus langus.pasižiurėkit kaip atrodo visa siaurinė gatvė vasarą palei šiukšlyną, tvarka jum yra? kodėl mes turim visų sodų smarvę uostyt?žmonių vis daugėja kaip ir šiukšlių.
kam tas šiukšlynas kad Mačiuilaičiui algą mokėt kas mėnesį?
ir netiesa, kad konteineris visada cia stovėjo esam sodų senbuviai ir mes apsigyvenom anksciau negu šiukšlynas atsirado tai nereikia čia mum pasakot kad jis visada stovėjo ir atseit nepatinka nama parduok tada, irgi žmonių supratimas iškreiptas. visi atsimenam kad anksciau konteineris stovėjo sankryzoj kur mikriukas kursavo salia kapinių ir dėl tos paties priežasties tai yra netvarkymo buvo perkeltas čia prie mūsų.
o kur dar palaukit gaisrai žiemą patys ne kartą gesino, metat mielieji pelenus su žarijom o mes čia jau gaisrininkai etatiniai eam. nu nejuokinga darosi tikrai, nes namus siupleskins viena kartą.
o kiek kartų buvo p.Pijoraičio prašyta ir sakyta daryt tvarką ir kiek kartų ponulis žadėjo spręst šitą klausimą.
savi konteineriai kiekvienam sklypui tikrai padarytų tvarką, nu pripažinkit kad aplink savo konteinerį siušlių nemetysit ir į kaimyno nekrausit?
pasižiūrėkim aplink lapes sodai visi šitą reikalą jau seniai issprendė tiek radikiai tiek ginėnai ir kiti mazesni, ten nėra tokiuų šiukšlynų.
pvz radikuiose ir gatvės asfaltuotos nu ir niekas jų nesulaužo nereikia prisigalvot nesamonių
ir masina tik centrinėm gatvėm pravaziuoja, nu ir pas mus tas pats galėtų buti, beto daugelis sodininkų jau dabar turi konteinerius kuriuos atstumia iki šiukšlyno.
as suprantu, kad tai liečia pinigus 9.90 lt per mėn už išvežimą su individualiais konteinerias ir daug kam tai nepatinka, bet supraskit ir mus čia gyvenančius kas buvo prieš gerus 15 metų kai apsigyvenom ir dabar tai du skirtingi dalykai nes gyventojų skaičius išaugo kelis kartus tai kas buvo sprendimas tada dabar netinka.

Reply
Mindaugas
2/11/2013 07:54:28 pm

Galima suprasti šalimais gyvenančių žmonių nepasitenkinimą. Kvapai, skraidančios šiukšlės, degėsiai- kaip minima. Galbūt variantas būtų individualios šiukšlinės, tačiau nemanau kad daug pritariančių tam bus. Pritars tik tie, kurie gyvena aplink dabartinę šiukšledėžių vietą, na ir dar gal keli. Kiek teko matyti, tai į konteinerį verčiamos visokio dydžio statybinės atliekos, kraunami stiklai ir t.t. Jau nekalbant apie tuos, kurie privežę panaudotų padangų, nors kaip visiems žinoma 4 panaudotas padangas nemokamai priima stambagabaričių atliekų aikštelės. Nesivargina žmonės net to padaryti. Manau kad ir turėtų visi savo šiukšlines, tai ne pati geriausia išeitis. Kiek lys i šiukšlinę, tiek, tačiau kas nelys guls i pakelės griovius, ar aplink esančiųs miškelius.
Dėl kelių laužymo. Valdybos priimtas sprendimas mokėti papildomus mokesčius statantiems namus, kad vieną ar du sykįus atvežti blokeliai "laužo kelius". O čia sunkesvorė mašina važinės kiekvieną mėnesį po vieną ar du kartus... :) Visiems aisku kaip yra.
Mano manymu, geriausias sprendimas būtų normaliai sutvarkyti tą šiukšlyną, aptverti tuos konteinerius medine užtvara, išbetonuoti pagrindą ar pan. Ir bent jau šalimais turintiems sklypus suteikti teisę nemokėti už šiuklių išvežimą.
Tokie pamąstymai...

Reply
Mindaugas
2/11/2013 08:03:07 pm

Bėja, kaip dauguma girdėjot, neperseniausiai pradėjo veiki "Google street view" paslauga lietuvoje. Paspaudę nuorodą, galėsite perbėgti per mūsų sodų bendriją:

https://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=lt&geocode=&q=%C5%A0atijai,+Lapi%C5%B3+seni%C5%ABnija,+Kauno+apskritis,+Lietuvos+Respublika&aq=0&oq=satiaji&sll=37.0625,-95.677068&sspn=41.632176,93.076172&vpsrc=6&t=h&ie=UTF8&hq=&hnear=%C5%A0atijai,+Kauno+rajono+savivaldyb%C4%97,+Kauno+apskritis,+Lietuvos+Respublika&ll=54.985433,24.004698&spn=0.007387,0.022724&z=16&layer=c&cbll=54.985491,24.00491&panoid=BYV0yEx0FKi-DfeLVlL5pQ&cbp=12,260,,0,0

Reply
Sodininkas N
2/11/2013 08:44:36 pm

Aš gyvenu ne prie šiukšlynės ir net pro ten nevažiuoju.Tačiau suprantu šiukšlynės kaimynus.Dėl to esu už tai, kad būtų individualūs konteineriai.Aišku, problemų atsiras kitų.Bet jas reikia tiesiog išspręsti: ir kad mašina būtų mažesnė, kad nelaužytų gatvių ir pan. Nesidžiaukim kiti, kad šiukšlynė ne prie mūsų.Bet ji- mūsų soduose. labiausiai ji reikalinga, man atrodo, iždininkui.
Buvo susirinkomas tuo klausimu.Tem buvęs pirmininkas su iždininku prikalbėjo netikslių skaičių-atseit individualiai brangiai kainuos.O kiek kainuoja dabar? koks iždininko atlyginimas?

Reply
Sodininkaujantis
2/11/2013 11:44:33 pm

Nėra abejonės, kad netvarka, šiukšlynas ir smarvė prie konteinerių yra netoleruotina, todėl visiškai pateisinamas ten gyvenančių nepasitenkinimas. Man ir pačiam kartą teka atvežus šiukšles tiesiog apsisukti ir jas išsivežti į Kauną, nes konteineris buvo pilnas ir dar net aplink buvo prikrauta... Gerai, kai šiukšlės mašinoj, o ką daryti pavyzdžiui moksleiviui, kuris pakeliui į mokykla paima išnešt šiukšles, ar močiutė pakeliui į bažnyčią... Todėl, jei jau sodininkai pasirinko tokį šiukšlių atsikratimo būdą, pirmininkas turi užtikrinti, kad tai būtų galima padaryti tvarkingai, nekenkiant kaimynams ir gamtai.
Aišku, galbūt galima svarstyti ir kitokius atliekų surinkimo būdus, tik va pradžioj reikėtų nustatyti dėl ko kyla problema. Vienaip ar kitaip, juk pagrindinis šiukšlių kiekis susidaro pas soduose gyvenančius ar nuolat vasarojančius, o tie kas tik retkarčiais atvažiuoja, gal net nežino kad yra tokie konteineriai, jei pro juos nepravažiuoja... kiek kurių yra sodose matomai niekas neanalizavo, o reikėtų, siekiant kuo teisingiau paskirstyti šiukšlių išvežimo išlaidas. Beje, o kokios tos išlaidos ir kas už jas atliekama, tik iškratomas konteineris ar ir teritorija turėtų būti sutvarkoma??? Aiškumo ir informacijos nėra, ar valdybai tai rūpi, matomai, kad ne, nes savo darbų plane šiukšlių klausimo ji neįsirašė.... Todėl čia mes galima ne diskutuot, o tik pafilosofuot...
Taigi, pažiūrėkime, kaip atrodytų situaciją atsisakius dabartinių konteinerių. Pirmiausiai būti privalu sudaryti sutartis su atliekų tvarkytojais dėl šiukšlių išvežimo, tai iškart paliestų sodų bendrijoje registruotus, o po to matomai ir visus likusius (čia kaip jau nuspręstų atliekų tvarkymą organizuojanti savivaldybė ). Tai reiškia, kad atsirastų tas kažkieno nurodytas 9,90 Lt mokestis per mėnesį (priimkim, kad jis teisingas). Vadinasi sodose gyvenantys į metus sumokėtų beveik po 120 Lt, o vasarojantys galbūt po 60 (jei savivaldybė pasižiūrėtų žmogiškai). Taigi iš sodininkų atliekų tvarkytojas susirinktų per metus apie 52200 Lt [120Ltx100(gyvenčių sk)+60x670(likę sodininkai)] Ką sodininkai už tai gautų, pradžioje matomai po konteinerį už kuri turėtų susimokėt ar palikt užstatą ir jį turėtų tampyt į pagrindinę gatvę, bet vėliau, matomai atliekų tvarkytojas nuspręstų, kad atliekas taip tvarkyt ne optimalu, be to privalu rūšiuoti, tai matomai vėl keliose vietose numestų panašius konteinerius ir viskas būtų kaip buvę, tik žmonės jau būtų pririšti prie atliekų tvarkytojos...
Todėl gerbiamieji gal geriau už tuos 52 tūkstančius per metus patiems susitart kaip dorotis su šiukšlėms negu kažkam juos atiduoti!
Bent jau aš tai nelinkęs mokėti už tai ko man visai nereikia, t.y individualaus konteinerio išvežimą, nes puikiausiai galiu pats nunešti/nuvežti šiukšles iki didelio konteinerio ir tikrai nematau čia jokio gėrio pačiam tąsyti, kad ir mažą konteinerį, į centrinę gatvę, nes puikiai žinau, kad iš mažesnių gatvelių konteinerių niekas nesurinkinės, o jei ir po jas važinės, tai matomai jau tikrai ne už tokią kainą, be to ir šiukšlių tiek nesusidaro, tai aš net ir per mėnesį ar du to mažiuko konteinerio net ir labai norėdamas neprikaupčiau, nes juk dauguma atliekų eina į kompostą....
Todėl kviesčiau ne tuščiai šnekėti, o situaciją dėlioti su skaičiais ir perspektyvom!

Reply
Administratoriui
2/12/2013 06:11:14 am

Prašymas būtų toks.
Reikalingas svetainei elementarus forumas,
kad galėtų komentuoti tik tie, kas jame užsiregistravę ir kitiems dalyviams yra matoma jų anketa.

Reply
Admin
2/12/2013 02:06:25 pm

Ačiū už nuomones, komentarus, diskusijas.Jos naudingos ir reikalingos sodų bendrijai.
Diskusijos, pasikeitimas nuomonėmis, informacija apie bendrijos veiklą neleis grįžti į tuos laikus, kai apie veiklą buvo nieko neskelbiama ir tie, kuriems bendrija patikėdavo veikti jos vardu , galėjo piktnaudžiauti gautomis teisėmis
Gyvenimas iškelia naujus uždavinius, todėl mintis apie forumą įdomi ir svarstytina.Pabandysim įsigilinti į tai, kaip tai padaryti praktiškai.

Reply
Mindaugas
2/12/2013 03:00:22 pm

Pritariu, kad reikia forumo. Nes dabar norint sukurti naują temą diskusijoms, reikia visas mintis dėstyti prie bet kurio straipsnio.
Sėkmes kurėjams.

Reply
Lėšos Ūkio banke
2/12/2013 05:47:41 pm

Įdomu ar SB vis dar laikė tuos daugiau kaip 100 tūkst. Lt Ūkio banke, koks buvo to indelio terminas, palūkanos?

Reply
Žinantis
2/12/2013 06:03:01 pm

Dalis lėšų yra laikoma Ūkio banke kaip terminuotas indėlis.Nors šiuo metu Ūkio bankas susiduria su problemomis, mūsų pinigams bėdos negresia.

Reply
pastebėjimas
2/13/2013 04:09:52 am

Labai įdomu kokias palūkanas gaus sodininkai iš Ūkio banko už terminuotą indėlį?...

Reply
turinti
2/13/2013 08:40:45 pm

keistai čia žmonės su tuom gatvių laužymu..kaip užstrigus plokštelė...Mes ir dar keletas kaimynų jau nuo 2010 metų naudojamės individualius konteinerius ir kažkaip nepastebėjom, kad gatvė sulužtų, mus švara pasiekia per centrinė gatvę iš savo gatveles pastumiam iki asfalto, veža kas antra savaitę.bėja tais paciais metais švara tuometiniam pirmininkui Pijoraičiui pateikė pasiūlymą įvesti individualius konteinerius, būtų tam siuntus mažesnę mašiną.
Kiek žinau reikėjo surengti visuotinį susirinkimą, bet kadangi vadovybei buvo ir yra nauda mokant grynais(iš kur jie imami?) laikyti šiukšlyną tai pirmininkas agitavo kad konteinerių nereikia įsivesti o tie kas to nori durniai gali ir taip juos užsissakyt jei taip nori, o kas nepatenkinti netvarka atseit nusigriaukit namus. pati buvau susirinkime ir viską girdėjau..ir dėl to kad mes keletas gyventojų švaros paslaugomis naudojamės net iki švaros buvo nulėkęs, kad su mumis būtų sutartys nutrauktos...nu žodžiu veikėjas.

Reply
Klausimas turinčiai.
2/14/2013 01:15:58 pm

Dabar šiukšlių išvežimas 6 arų skl. kainuoja 21 lt. Kiek kainuos metuose individualiai? Čia apie tuos kurie pastoviai negyvena.Už šiukšlių išvežimą moka mieste,nors šiukšlių daugiau ( neprigamina)

Preliminari sąmata 6 arų sklypui 2012m.- 2013m.
Eil.Nr. Kam skiriami pinigai 6 a. skl.

Viso per SB
Pastabos

1.
Atlyginimai samdomiems darbuotojams, įskaitant pajamų mokesčius.

50,00


38800,00


2.
Atskaitymai „SODRAI“

15,50


12028,00


3.
Nario mokestis LSB asociacijai

1,50


1164,00


4.
Vandens tiekimas

8,00


6208,00


5.
Šiukšlių išvežimas

21,00


16296,00


6.
Kelių remontas

3,00


2328,00


7.
Vandentiekio remontas

27,00


20952,00


8.
Gatvių apšvietimas

3,00


2328,00


9.
SB tvorų remontas

1,50


1164,00


10.
Ūkio išlaidos (telefonas, transportas, blankai)

4,00


3104,00


11.
Kitos išlaidos (premijos,pašalpos)

3,50


2716,00

IŠ VISO: 138,00 107088,00
IŠLAIDOS LAISTYMO SISTEMOS VAMZDYNO RENOVACIJAI (iš sukauptų lėšų)nuo 50000,00 iki 100000,00

Reply
turinti
2/14/2013 05:46:08 pm

oho kokie skaičiai tai taip išeina , kad kelių remontui surenkam virš dviejų tūkst. per metus o šiukšlėms išleidžiam virs šešiolikos tūkst. tai plius pridėjus iždininko-šiukšlininko algą per metus kiek jam sumokam 12000 per metus o gal ir daugiau tai šitiek pinigų nueina vėjais ... tai sudėjus tuos 16000 tūkst plius 12000 už tuos pinigus galima porą gatvelių išasfaltuoti.
2010m Švara buvo pateikusi pasiūlymą sodininkams 9.90LT(apie 120lt metams) nuolat gyvenantiems išvežama du kartsu per mėnesį ir tiems kas pastoviai negyvena sudaroma sezonui 3-6 men (30-60lt gautųsi).
matomai vistiek čia turi būti daromi esminiai sprendimai nes su vienom problemom susiduriam čia gyvenantys ir su kitom tie kas tik vasaroja ir negyvena pastoviai.
mums gyvenantiems ypač svarbu ir gatvių sutvarkymas ir apšvietimas ir šiukšlės ir t..t. o gyventojų kasmet vis daugėja...
man teko dal;yvaut susirinkime kai buvo sprendžiamas gatvių apšvietimo klausimas tai žinot žmonės tikrai nustebina, nes buvo daug pasipiktinusių atseit kam reikai apšvietimo ir taip gerai kaip yra, juk bus papildomų išlaidų ir t..t. kažkas dar paminėjo jog apšvietimo nereikai nesryte su masina važiuoja ilgas šviesas įsijungią.. nu anekdotai...

taigi mielieji viskam ateina pasikeitimų metas neišvengiamai.

Reply
Sodininkaujantis
2/14/2013 07:15:43 pm

geros mintys apie pasikeitimus ir apšvietimą :) tuomet gal reikėtų ir pradėt pvz. nuo to, ar tikrai reikalinga bendrijos sąskaita apšviesti Songailos g-vės galą, kuriame nėra šalutinių gatvelių ir namai stovi tik vienoje gatvės pusėje, jei jau anksčiau buvo panaikintas apšvietimas kai kuriuose šalutinėse gatvelėse, nors jose namai stovi abiejose gatvės pusėse, t.y dvigubai daugiau sodiečių gaudavo iš to naudą... Todėl, nenuostabu, kai žmonės piktinasi... juk negali vieni gyventi kitų sąskaita ir dar reikšti pretenzijas!
Arba kad ir sniego valymas, ar buvo pateikta informacija, kurios gatvės valomos bendrijos sąskaitą, o kur gyventojai turi patys nusikast ar individualiai susitart, nebuvo. Kur žadėtas skaidrumas? - NĖRA!

Reply
turinti
2/14/2013 05:49:41 pm

bėja kiek teko dalyvauti susirinkimuose tai visada buvo kalbama kazkur apie 5 lt nuo sklypo metams šiukšlių išvežimui, tai negi dabar kažkas taip pasikeitė? iš kur tie skaičiai tokie?

Reply
Žinantis
2/14/2013 06:20:16 pm

Per metus už šiukšlių išvežimą sumokame apie 16 000 Lt.Sklypų SB yra 778 vnt.Taigi, kiekvienas sklypas sumoka ~ 16 000 : 778 =
apytiksliai 20- 21 Lt.Jei kas turi 2 sklypus- sumoka 42 Lt. Kas turi 3 sklypus- sumoka 63 Lt. Bet toks skaičiavimas tik teorinis, nes kiekvienas sklypas moka tiesiog susirinkimo nustatytus mokesčius, o ne atskirai už šiukšles.
Prie šiukšlių išvežimo tiesioginių išlaidų reikia pridėti išlaidas, susijusias su atlyginimo mokėjimu tam, kas prižiūri šiukšlių surinkimo vietą. Apytikriai šiuo metu tos sąnaudos yra , mano nuomone, maždaug gal apie 1300 Lt per mėnesį. Per metus tai galėtų būti dar apie 16 000- 17 000 Lt. Taigi, iš viso apie 33 000 Lt per metus. Tikslių atlyginimo sąnaudų nustatyti nėra lengva net ir žinančiam. Todėl tai apytikriai skaičiai, bet jie yra artimi realybei.

Reply
turinti
2/14/2013 07:12:23 pm

manau įsivedus konteinerius individualius ir patiems gyventojams mokant iš savo kišenės mokesčius už šiukšles, realiai gyvenantiems nuolat turėtų mažėti mokesčiai bendrijai, nes ir dabar mes mokam 30 proc didesnius. be to sodams atkristų galvos skausmas tas konteineris ir jo priežiūra. t.y alga Kęstui, nes bendrai sudėjus išvežimą ir alga jam brangiai gaunasi....

Reply
o as manau
2/14/2013 07:55:16 pm

kad nuolat gyvenantys gyvena kitu sodininku saskaita ir tie 30 procentu neatperka ju gaunamos naudos, todel nuolat gyvenantiems mokesti reiketu ne mazinti, o didinti, nes sodu infrastruktura jie naudojasi maziausiai dvigubai daugiau nei negyvenantys :))

Sodininkaujantis
2/14/2013 07:42:31 pm

Siūlyčiau skaičiavimus pradėti nuo objektyvių, natūrinių dalykų, t.y. šiukšlių kiekio, o tik tada pereiti prie pinigų. Taigi pradžiai Žinančio norėčiau paklausti:
1. koks yra išvežamų šiukšlių kiekis vasarą, koks žiemą.
2. koks kiekis atliekų atliekų yra išrūšiuojamų.
3. koks yra konteinerio dydis, jo išvežimo kaina, išrūšiuotų atliekų išvežimo kaina.
4. Koks būtų individualiu konteinerių dydis, kiek būtų mokama už išvežimą oro (indiv. konteinerio tūrį padauginus iš sklypų sk. ir atėmus realiai susidarantį atliekų kiekį), kaip būtų sprendžiamas rūšiavimo klausimas.
5. Kas nuveikta siekiant, kad Regioninis atliekų tvarkymo centras prisidėti prie konteinerių aikštelės įrengimo SB.
6. Kaip skatinamas kompostavimas sodų sklypuose.
7. Koks būtų teisingesnis šiukšlių išvežimo išlaidų paskirstymas – sklypui ar jame gyvenantiems.
IR SVARBIAUSIAI: ką valdyba ir pirmininkas (tiek nauji, tiek ankstesni) nuveikė šiais klausimais, nes kiek suprantu dabar visi, šiltai namie sėdėdami, užsiima iždininko atlyginimo skaičiavimu, nors jis matomai vienintelis, kuris pagal savo galimybes darbu prisideda, kad bent kokia tvarka būtų prie konteinerių.

Reply
Žinantis
2/14/2013 07:55:10 pm

Vienu klausimu sodininkaujantis teisus: neabejotinai iždininkas yra pagrindinis ar net vienintelis, kuris realiai tvarko "šiukšlynę".Ar turėtume ten eiti ir tvarkyti visi iš eilės, pagal grafiką?
O gal ir gera mintis? jei visiems reikėtų eiti iš eilės pagal grafiką tvarkyti "šiukšlynės" ( panašiai, kaip daugiabučių laiptinės), labai greit atsirastų sprendimas statyti individualius konteinerius.
Tik nepulkit manęs, kad bus laužomi keliai, mašinos neprivažiuos, kas tampys konteinerius, ar jie tilps , ar nebus jų perdaug ir t.t. Aišku, problemų atsirastų. bet, sprendžiant, gal būtų galima jas išspręsti?

Reply
Sodininkaujantis
2/14/2013 08:00:16 pm

pulti tai tikrai nepulsim, ypač, jei į tuos septynis klausimus atsakysi, kad į svarbiausia neatsakysi, tai jau galima buvo numanyti... ;)

Reply
vaizdelis
2/14/2013 10:26:37 pm

Vienoje Centrines gatves puseje kiekvienoje gatveleje yra po 16 sklypu, o kitoje tarkim po 4, jei is kiti 6 sklypu konteinerius tems i Songailos g. Tai kaip tie 20 individualiu konteineriu issidelios prie kiekvienos gatveles... kaip jis neriedes nuo slaitu zemyn... net jei ir kiekviena prie kuolo pririst nelabai koks vaizdelis, o kur dar pro sali einanciu paaugliu demesys ir noras patikrinti kaip veikia sunkio jegos.... bet to, siukslinikai turedami iskratyti 777 konteinerius matomai irgi nevisada pataikys, tai kas surinks siuksles, jeigu dabar nesugabama apsitvarkyti apie kelis vienoj vietoj esancius konteinerius !

Reply
Žinantis
2/14/2013 08:17:13 pm

Ką tuo klausimu nuveikė ankstesnė valdyba, aš nesu nei įgaliotas atsiskaityti, nei galiu pilnai tą padaryti.Geriausiai apie tai sodininkaujantis galėtų sužinoti pas buvusį pirmininką, kuris dirbo 6 metus pirmininku ir vadovavo ankstesnės valdybos veiklai.

Reply
Sodininkaujantis
2/14/2013 09:16:35 pm

keistas tu Žinantis, apie kokius įgaliojimus čia kalbi, tau čia ką teismas, mes juk čia dalinamės tik savo nuomonėmis ir žiniomis. Nemanau, kad kuris mūsų sodininkų turėtų kažko klausinėt, prašinėt ar panašiai, valdybos ir pirmininko pareiga informuoti, jei apie tokius nuveiktus darbus nebuvo paskelbta, reiškia jų nebuvo. Siūlau žiūrėti paprastai! Dabartinė valdyba tokių darbų net nėra numačiusi savo plane (paskelbtame pirmo susirinkimo protokole), reiškia jai šis klausimas jai taip pat ne aktualus, pirmininkui matomai irgi, nes nei vieno pirmininko komentaro niekur nėra, matyt Kaune miega žiemos miegu leteną į žabtus įsikišęs :)
O tuos septynis klausimus keliu ne be reikalu, nes tik jie gali padėti objektyviai įvertinti situaciją, nes priešingu atveju, nuo subjektyvių tampymų kiekvienam į savo pusė kils tik bereikalingi piktumai ir irzalynė....

Reply
Žinantis
2/14/2013 10:59:01 pm

Kiek žinau, dabartinė valdyba gilinasi į šiukšlių išvežimo problemas.Yra idėjų, yra planų aplankyti sodų bendriją (-as), kuri tą problemą išsprendusi: būtent, atsisakiusi bendro konteinerio ir, beje, yra panašaus reljefo. O jei kas veiklos gairėse neįrašyta, ne vėlu tą padaryti.
Jei bus rastas tinkamas siūlyti susirinkimui sprendimas, bus ir visi paskaičiavimai, tuo pačiu ir atsakymai į 7 ( septynius! ) klausimus.

Reply
Administratoriui
2/15/2013 04:54:54 am

Reikia elementaraus forumo, nes svetainė virs šiukšlynu.
Reikia viešumo? Tada ir bus.
Kitaip jokia diskusija nėra įmanoma.
Mano nuomone- neverta net atsakinėt į jokius klausimus, jei nėra žinoma kas juos užduoda.

Reply
Sodininkas A
2/15/2013 06:56:32 pm

Kiek žinau,forumas yra ruošiamas.Šiuo metu yra numatyti du klausimai, kurie sukėlė daug diskusijų. Pagrindinis tai šiukšlių išvežimas ,antruoju klausimu tai nuotėkos kuriomis yra teršiamas tvenkinys .Šiame vandenyje mes maudomės kartu su savo numylėtais šunimis juo laistome savo daržus, valgome nuplautas daržoves. Teko pabuvoti Drąseikių soduose ten batus nusiplauti tvenkinyje negalima.

Reply
centrinė 8
2/16/2013 07:13:20 pm

Siūlau naują temą, kuri taip pat turėtų būti sprendžiama bendrijos mastu t.y. valkataujantys šunys ir katės. Labai nemalonu kai kažkieno ,,prižiūrimi" gyvūnai dergia svetimus kiemus, naikina augalus ar platina ivairius parazitus ir ligas. Siūlau bendrijai į tai į atkreipti dėmesį ir imtis priemonių, nes kai kuriais atvejais patiriami nemaži nuostoliai arba kad ir šiaip radus kokią ,,dovanėlę" gali sugadint nuotaiką. Iki šiol neteko matyti ar girdėti, kad šiuo klausimu kas nors būtų užsiimta. Kažkaip norėtųsi šią problemą išspręsti civilizuotai. Aišku visada yra alternatyvų, bet manau gyvūnai neturėtų atsakyt už tokius šiemininkus. Ačiū visiems kas supranta šią problemą.

ReplyLeave a Reply.