Picture
Lankytojų pageidavimu atidarome naują diskusijų erdvę - Forumą atskiroje skiltyje. Kviečiame diskutuoti, dalintis patirtimi, keistis žiniomis, skelbti informaciją, šnekučiuotis...
Atskiras diskusijų puslapis leis atskirti nuomones pagal nagrinėjamas problemas. Anksčiau diskusijos vykdavo įvairiomis temomis po straipsniais, kurie kartais neturėdavo ryšio su diskusijų temomis.

PRISIJUNKITE, IŠSAKYKITE SAVO NUOMONĘ IR IŠKLAUSYKITE KITŲ. FORUME GALITE NET PASIŪLYTI IR SUKURTI TEMAS, KURIOS, JŪSŲ NUOMONE, REIKALAUJA DISKUSIJŲ.



Galite dalyvauti diskusijose tik prisijungę. Sugalvokite slapyvardį ir prisiregistruokite (instrukcija čia). Galite prisijungti ir su turima paskyra "Google", "Yahoo", "Facebook".
Registracija  sumažins galimybes vienam asmeniui kalbėti kelių asmenų ar kito asmens vardu. Registruotis galite slapyvardžiu, nebūtina registruotis tikru vardu ar pavarde.



DĖMESIO! Komentarai, kurie prasilenkia su etikos normomis ar prieštarauja LR įstatymams bus šalinami, bet norime tikėti, kad to daryti nereikės. Prašome gerbti save ir kitus.

Sodininkas A
3/22/2013 09:46:52 pm


SODININKAMS. on 2013-03-19 at 23:20 said:

Liepto įrengimas

Liepto įrengimas nėra sudėtingas, tačiau, kaip ir kiekvienas statinys, turi tam tikrų įrengimo niuansų.

Liepto statybą patogiausia ir saugiausia vykdyti šaltuoju metų laiku, esat ledui. Darbus patariama pradėti pirmaisiais žiemos mėnesiais, kai ledas pakankamai storas ir saugus juo vaikščioti, tačiau dar nėra pasiekęs savo maksimalaus storio. Tuo metu saugiausia ir lengviausiai kalti metalinius strypus – polius, laikysiančius lieptą. Nepatariama liepto laikančiajai konstrukcijai naudoti medinių kuolų – didelė tikimybė, kad juos iškels į medį įšalęs ledas. Pavojingiausiais metų laikas, kada nepatariama dirbti ant ledo, – nuo vasario pabaigos iki kovo pradžios. Tada ežero ledas yra kelių centimetrų ir paviršius gali pradėti skilinėti bei tyžti. Pirmuosius strypus, esančius prie pat vandens, krante reikia įkalti, kol įšalas dar nesukaustė žemės.

Liepto statybai naudojami 70–100 mm skersmens apvalūs arba keturkampiai metaliniai vamzdžiai. Jeigu ant liepto bus statoma pavėsinė ar šokinėjimo bokštelis, patariama tose vietose patariama įkalti didesnio skersmens vamzdžius. Laikančiuosius strypus reikia kalti tol, kol jie lenda į vandens telkinio gruntą. Įrengiant 15 metrų ilgio lieptą paskutinio strypo ilgis dažniausiai siekia 6 metrus. Pagal visą perimetrą prie laikančiosios konstrukcijos privirinamas metalinis profilis, o priešingos pusės strypai tarpusavyje sutvirtinami skersiniais. Horizontalius skersinius profilius prie laikančiosios konstrukcijos galima pritvirtinti ir varžtais.

Dėl liepto aukščio virš vandens dažniausiai kyla įvairių nesutarimų su lieptų statytojais. Rekomenduojama liepto aukštį numatyti 40–60 cm virš vandens lygio. Tai optimalus aukštis, apsaugantis nuo galimo liepto iškėlimo stingstant ledui ir didėjant jo storiui. Aukštis nuo vandens iki liepto konstrukcijos nustatomas pavasarį per atlydį. Tačiau būtina atsižvelgti į kelių metų vandens lygio vidurkį. Kiek nuslūgsta ar patvinsta konkretus vandens telkinys, verta pasiteirauti aplinkinių žmonių, arba nustatyti pagal pakrantėje esančių medžių šaknų išplovimą.

Trumpas komentaras dėl kainos. Jeigu lieptą įsirenginėsite patys, medžiagas teks rinktis patiems. Jei šį statinį statys specializuota įmonė, tuomet liepto iš maumedžio medienos kvadratas gali kainuoti nuo 400 Lt. Į šią kainą įeina ne tik metalinė laikančioji dalis, bet ir vienos pusės turėklai. Už papildomą užmokestį galima įsirengti suoliukus, nedidelę pavėsinę ar sandėliuką įvairiems daiktams susidėti.

UAB”PROMARINA” +370 52322958

Reply
Sodininkas A
3/22/2013 09:57:53 pm



Beržų sula – skanu ir sveika

Beržų sula skanu ir sveika

Labai svarbu žinoti sulos leidimo taisykles, kad nepažeistume medžio ir negautume baudos už taisyklių pažeidimą

Pavasaris man asocijuojasi su atbundančia gamta, žibutėmis ir…medžiu kvepiančia beržų sula. Jos paragavus pajauti gamtos energiją ir tarsi tampi jos dalele. Kaip tik šiuo metu ją gurkšnoju. Taip taip jau pats laikas ją leisti. Taigi pirmiausia apie šio gėrimo naudingąsias vertybes. Nustatyta, kad suloje yra nemažai svarbių mineralinių medžiagų: geležies, kalio, kalcio, vario, 0,5-2 % sacharidų (gliukozė, fruktozė), organinių rūgščių, vitaminų C, PP. Ji gydo bronchitą, kosulį, skrandžio žaizdas, galvos skausmus skorbutą, kepenų ligas, švelnina reumato, artrito, inkstų akmenligės, radikulito ar podagros simptomus. Taip pat iš žmogaus organizmo šalina nereikalingas medžiagas, gerina medžiagų apykaitą bei vartojama trūkstant vitaminų. Beržų sulą galima maišyti su įvairių vaisių ir daržovių sultimis ar užpilti ant kokių nors vaistinių augalų (pavyzdžiui, jonažolių, takažolių, erškėtuogių, mėtų, melisos ir kitų) – gydomosios jų savybės sustiprina gydomąjį beržų sulos poveikį .Norint, kad sula teiktų naudos gydant ligas, kasdien jos reikėtų išgerti po porą litrų ir tai daryti visą mėnesį, o kitais atvejais pakanka po stiklinę tris kartus dienoje.

Beržų sulą galima vartoti ir kosmetiniais tikslais, tai yra, plaukų ir veido priežiūrai. Ji padidina odos elastingumą, padeda susidoroti su pleiskanomis, stiprina plaukus ir pagerina jų augimą. Beje mes su ja verdame kavą ir arbatą, ypač kavai ji suteikia geresnį skonį.
Labai svarbu žinoti sulos leidimo taisykles, kad nepažeistume medžio ir negautume baudos už taisyklių pažeidimą. Reikia išgręžti 4-5 cm gylio ir iki vieno centimetro pločio skylutę, ne aukščiau kaip metro atstumu nuo žemės, šiaurinėje kamieno pusėje ir joje įtaisyti specialų lataką sulai surinkti. Valstybiniuose miškuose leidžiama leisti sulą iš medžių, kurie bus nukirsti per artimiausius penkerius metus. Tokiuose medynuose galima leisti sulą iš medžių, kurių kamieno skersmuo yra platesnis nei 20 cm. Jei medžiai bus kertami po metų, galima leisti ir iš plonesnių. Baigus leisti sulą, skylutę užkimšti mediniu kamščiu, užtepti moliu ar specialiu tepalu. Tai padės apsaugoti medį nuo ligų ir puvimo.
Kadangi sula bėga gana trumpą laiką ją galima rauginti, konservuoti, šaldyti. O štai keletas receptų:

Konservuota sula (1)
10 l beržų sulos,
0,5 kg cukraus,
20 g citrinų rūgšties.
Į beržų sulą suberkite cukrų, citrinų rūgštį ir pakaitinkite iki 70-80 laipsnių nuolat maišydami, kad ištirptų cukrus. Po to nukoškite ir supilkite į butelius arba stiklainius. Pasterizuokite 85-90 laipsnių temperatūros vandenyje 0,5 l stiklainius-25 min., 3 l-40 min.

Konservuota sula (2)
Į norimą kiekį sulos įdėti razinų ar/ir juodųjų serbentų šakelių, džiovintų obuolių ir rauginti keletą dienų.
Beržų sulos šampanas.
12 litrų beržų sulos sumaišyti su 3,2 kg. cukraus ir virti nuimant putas, kol liks 9 litrai sulos. Tada perkošti, atšaldyti, sudėti 3-4 valg. šaukštus mielių, įpilti 3 stiklines balto vyno, 4 citrinas supjaustytas riekelėmis ir padėti rūgti. Kai nustos rūgti, indą uždaryti ir leisti nusistovėti 1 mėn.

Reply
Sodininkas
3/28/2013 03:04:23 pm

131. Saule žadina gyvenimo alkį,
Žydra žibutė merkia akį,
Balta snieguolė sijoną kilnoja,
Išstypęs narcizas jas ignoruoja.

Gyvenimas ritas - kitos tos pačios velykos.. Su šventėm!

Reply



Leave a Reply.