Dieną naktį pakaunėje mišką kertantys darbininkai iš kantrybės išvedė vietos gyventojus. Verslininkai atkerta galintys dirbti bet kuriuo paros metu. Skubama kirsti mišką, kol dar žemę sukaustęs įšalas. 
Picture
       2011-ųjų rugpjūtį praūžusio škvalo padarinius netoli Lapių miškininkai tvarko tik dabar. Dirba intensyviai, net naktimis.

       Šatijų sodininkų bendrijos gyventojų, įsikūrusių šalia pušyno, namuose vibruoja grindys, žmonėms krinka nervai.

       Kirtėjai išjungti pjūklų neketina, policija padėti niekuo negali, Aplinkos ministerijos valdininkai pretenzijų pušų kirtėjams taip pat neturi.

        Kirto net Kovo 11-ąją

       Keturias naktis nemiegojusi buhaltere dirbanti Montana Vainorė sodininkų bendrijoje „Šatijai“ su vyru gyvena trejus metus. Šeimos namelis stūkso suaugusio pušyno pašonėje.

       Kasdien – nesvarbu, ar žiema, ar vasara – Vainorai džiaugėsi užmiesčio teikiama ramybe. Tačiau kai ją vieną dieną perskrodė motoriniai pjūklai, namuose tapo nejauku.

       „Suvažiavo su visa technika ir pradėjo dirbti paromis. Dienomis daugiau pjovė, naktimis – krovė į miškavežius. Pas mus net grindys vibravo nuo to triukšmo“, – pasakojo M.Vainorė.

       Miško darbininkai net sekmadienį, kai visa Lietuva šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, džeržgino pjūklais po mišką. Iki 23 valandos. Be viso to, naktimis įjungiami galingi prožektoriai, kurie apšviečia ne tik pusę miško, bet ir šalia gyvenančių žmonių namus.

       Kirtėjai įstatymų nepažeidė

       M.Vainorė prašė, kad miškininkai naktį nedirbtų. Tačiau gyventojai kirtėjams buvo nė motais.

       Tuomet moteris į pagalbą pasikvietė policiją. „Naktį seniūnui nelabai ir prisiskambintum“, – suabejojo jauna moteris, paklausta, kodėl neklausė jo patarimo. Į mišką atvažiavusiems policijos pareigūnams traktoriaus vairuotojas teigė dirbti galįs.

       „Mums paaiškino, kad policija negali stabdyti darbų, nes kirtėjai nepažeidė jokių taisyklių“, – pyko M.Vainorė.

       Tuomet ji nusprendė kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą. Jos specialistas irgi patikino pagelbėti negalėsiąs – darbai vykdomi pagal visus reikalavimus.

       Skubama, kol neatšilo žemė

       Pušyno gabaliukas, kuriame ūžia miškavežiai, įsiterpęs į sodininkų bendrijos teritoriją. Kai 2011-ųjų vieną rugpjūčio naktį per Lietuvą praūžė škvalas, bėdos jis pridarė ir šiam miškui.

       „Skubame dirbti, nes žemės įšalas pradės tirpti ir negalėsime įvažiuoti nei į mišką, nei į pievą“, – paklaustas, kodėl net naktimis kirtėjai nesudeda bluosto, kalbėjo jų vadovas. Žvelgdamas į šalia kelio suvežtas medžių rietuves, jis pasakojo, kad dalis medienos pavirs europiniais padėklais, kita dalis bus panaudota lentoms.

       Jo darbdavys Arūnas Vitkus aiškino negalįs laukti, kol žemė pažliugs ir į mišką nebus įmanoma įvažiuoti. „Mūsų technika nupirkta pasinaudojus banko paskola. Jeigu traktorius stovi ir nedirba, banko skaitiklis vis tiek sukasi toliau“, – verslo logiką paaiškino A.Vitkus, įsigijęs dalį pušyno.

       Upelis užtvindys kiemus?

       Norėdami įvažiuoti į mišką, darbininkai rąstais užtvenkė upelį, kuris per pavasario polaidį būdavo natūrali gamtos sukurta drenažo sistema. Sodininkai nerimauja, kad užtvenkus upelį tirpdamas žemės įšalas paskandins jų sklypus. Ypač tuos, kurie yra dauboje.

       „Nežinau, kuo viskas baigsis. Tas upelis pro pat mano sklypą teka. Jeigu vanduo laisvai negalės nutekėti, jis pradės rinktis mano kieme“, – nuogąstavo Šatijų kaimo gyventojas Kęstutis Smailys. Nuo miško iki jo namų – apie 30 metrų.

RL LENDER
9/1/2014 04:59:03 pm

Sveiki visi,

Prašyti greitas ir patogus paskolos atsiperka sąskaitas ir pradėti naują verslą ir savo projektą, kai palūkanų norma 3% susisiekite su mumis adresu; rllender@hotmail.com
Ačiū.
RL skolintojui.

Reply
Dr Kanke Loaners
2/9/2017 09:27:19 pm

If you find yourself short of cash this time or face a large unexpected bill you can not pay on time, then you may be looking for quick online payday loans in 1 hour as an effective solution to your emergency financial problem. This type of loan has gained popularity, as many people who need cash loans now realized that loan lenders are the only who can help them out with a quick loan on the same day! Contact us via e-mail:ds.kanke@gmail.com

Reply
Carl Logan
5/17/2017 11:03:25 pm

Didysis ačiū p Carl Logan už jo sąžiningas ir nuoširdus, aš iš tikrųjų gavo mano 85.000 € mano sąskaitą ir tikrai ačiū. Asmuo sugebės grąžinti savo kontaktus čia: lucasloanlendingcompania@yahoo.com arba lucasloanlendingcompania@gmail.com, Telefono numeris: +16026337400

ReplyLeave a Reply.