Picture
      Pirmasis naujai išrinktos SB "Šatijai" valdybos posėdis įvyko 2012 09 30 dieną . Jame pagrindinai buvo sprendžiami procedūriniai klausimai ir numatomos darbų veiklos kryptys bei pasiskirstoma veiklos sritimis tarp atskirų valdybos narių.
          Kurios nors veiklos srities priskyrimas vienam ar kitam valdybos nariui nereiškia, kad kiti valdybos nariai tuo klausimu nieko nedarys. Tarp valdybos narių vyravo teisinga nuomonė, kad kiekvienas bus pasiruošęs pagal galimybes prisidėti, jei reikės, prie bet kokių darbų. Veiklos kryptys, atsiradus būtinybei, taip pat gali būti papildytos.

         Valdyba balsuojant priėmė sprendimą naujai išrinktam valdybos pirmininkui mokėti mažesnį darbo užmokestį, negu buvo mokama anksčiau. Per trijų metų kadenciją tai leis sutaupyti apie 10 000 Lt.
      Dauguma valdybos narių buvo tos nuomonės, kad šiuo metu iždininkui mokamas atlyginimas  neatitinka iždininko atliekamo darbo krūvio ir yra mokama aiškiai perdaug. Ypač tai pasakytina apie šaltąjį metų sezoną, kai sodų bendrijoje labai sumažėja žmonių.
      Priminsiu, kad šiuo metu iždininkui mokamas 1600 Lt  per  mėnesį  atlyginimas.   Apskaitos vedimas sodų bendrijai galėtų kainuoti apie 200 Lt / mėn. Valdyboje vyravo nuomonė ir dėl to, kad reikia siekti, kad sodininkai mokesčius mokėtų per banką, o ne per iždininką (kasą). Tai leistų taupyti sodų bendrijos lėšas, nes pinigų rinkimas, kurį daro iždininkas, yra darbas, kainuojantis sodų bendrijai.
    Žemiau pateikiu pirmojo posėdžio protokolo kopiją:     

        SB "Šatijai" valdybos narys Kęstutis Čeponis
Sodininkaujantis
11/26/2012 10:37:59 pm

Kiek pamenu, dar vasarą buvo nuspręsta, jog turi būti patrauktos tvoros, kurios išlenda į centrinę gatvę. Susirinkimas buvo nustatęs ir terminą iki kada tai turi būti padaryta, o nepadarius pavesta sodų pirmininkui imtis veiksmų, jog tai būtų padaryta.
Naujoji valdyba jau pačiame pirmame valdybos susirinkime nepaiso visuotinio susirinkimo sprendimo dėl tvorų, šio klausimo net neįtraukdama į savo trijų metų veiklos planą, o užsiima saviveikla, kaip antai: antspaudo gamyba (nors antspaudai yra nebūtinas reliktas, be to kuo blogas senasis) ar finansinės veiklos patikrinimu, nors tam yra revizijos komisija. Dar keisčiau atrodo, kai ginčų sprendimu pasirinko užsiimti Petras Kuncevičius, nors pats galimai dar nėra išsprendęs savo tvorų valstybinėje žemėje klausimo. Nekalbant jau apie Natalija Lukanina, kuri visuotinio susirinkimo metu "gulė kryžiumi", kad panaudos sutarčiai yra privaloma notarinė forma, nors tokio reikalavimo jokiame įstatyme nėra ir tuo pati įsitikino, o dabar ši įstatymų "žinovė" bus atsakinga už juridinius klausimas sodininkų bendrijoje. Matyt toli nueisime...

Reply
Sodininkas
11/27/2012 02:39:52 pm

Vėl demagogiškai nusiteikęs sodininkaujantis apsilankė svetainėje. Rašai niekus, sodininkaujantis. Geriau rašyk apie tai, kaip pirmininkas ( buvęs ) Č.Pijoraitis užgrobė 1.30 metro Grikių gatvės, "išlįsdamas" su savo sukeltu sklypu į gatvę. Iš gatvės teliko tik praėjimas, o pravažiuoti nebeįmanoma. Ar jam dviejų sklypų žemės permažai? Jam žemėtvarka davė terminą iki rugsėjo vidurio pasitraukti iš gatvės su savo betoninėm tvorom ir sukeltu sklypu. Ar jis tai padarė? Nueik pas Pijoraitį ir pasitikslink, ar įvykdė žemėtvarkininkų raštišką reikalavimą.
O dėl revizijos aktų- tai čia tavęs prašo buvęs rašinėti, kad, gink dieve, netikrintų ? Kiek žinau, valdyba tikrina ir tikrins gautus dokumentus ir finansus. Ir jau yra labai įdomių rezultatų Yra pagrįstų įtarimų ( tai matyti iš nagrinėjamų dokumentų ) , kad sodininkų bendrija dėl buvusiojo veiksmų yra negavusi tūkstančių litų pajamų . Rezultatai bus paskelbti. Ir ateinantis susirinkimas turės galimybės susipažinti su tikrinimo rezultatais.

Reply
SB gyventoja
11/28/2012 09:58:43 pm

Na va ir vel trukt uz vadziu ir vel is pradziu... :) sodininkaujantis, jei yra problema reikia teikti valdybai pasiulyma arba uzklausima, galima ir rastu kad nekiltu problemu, o ne is kart drapstytis kaltinimais, kad nieko naudingo jie ten nedaro tik niekais uzsiima.. Sodininkas, manau negalite grieztai teigti, kad buves pirmininkas jo praso tai rasyti, nes mes net negalime identifikuoti, o tik numanyti kas cia raso ir kokiais tikslais... Be to sodininkas, jei matote problema del buvusio pirmininko nevykdomo zemetvarkininku reikalavimo, tai gal reiketu paprasyti, kad bendrijos valdybos pirmininkas, kaip atstovas bendrijos, t.y. suinteresuotas vienetas (kadangi buvusiojo pirmininko galimai neteisetai uzimta zeme yra bendrijos nuomojama is valstybes) uzklaustu oficialiu rastu, kas yra atlikta ir kur reikia kreiptis jei norima teisiskai tinkamu budu atlaisvinti zeme... o siaip noriu visiems susikaupimo, tolerancijos ir ramybes palinketi nes arteja pacios graziausios metu sventes....

ReplyLeave a Reply.