Picture
Spauskite ant protokolo, kad pamatytumėte visu dydžiu.
    2012 02 29 Lapių seniūnijoje įvyko seniūnaičių posėdis. Posėdyje dalyvavo ir Domeikavos nuovados l.e.p. viršininkas  J.Nešvydis bei Lapių apylinkės inspektorius B.Bulanovas.

  Vienas iš svarbių ir visiems rūpimų klausimų buvo nusikalstamumas ir jo prevencija aplinkinėse sodų bendrijose ir kaimuose. 

    Policijos atstovai rekomendavo ir kitoms sodų bendrijoms kurti saugios kaimynystės grupes bei aiškinti gyventojams saugios kaimynystės principus ir jų naudą. Man teko proga trumpai papasakoti apie "Šatijų" sodų bendrijoje veikiančią saugios kaimynystės grupę.
   Tenka pasidžiaugti, kad mūsų sodų bendrijoje nusikalstamumas, lyginant su kitomis sodų bendrijomis, yra nedidelis. Iš dalies tai sąlygoja ir gyventojų budrumas, reagavimas į įtartinus asmenis, mašinas ir pan., t.y. saugios kaimynystės principų taikymas kasdieniniame gyvenime.

    Posėdžiui baigiantis seniūnas atsakė į keletą klausimų, kurių  dažnai klausia "Šatijų" sodininkai:

   
1. Pradėjus tiesti šaligatvį nuo pagrindinės miestelio gatvės link mūsų sodų bendrijos labai susiaurėjo gatvė, yra nepatogu prasilenkti mašinoms. Ar bus kas nors daroma, siekiant praplatinti gatvę?
       Seniūnas Rimantas Stankus paaiškino, kad problema yra pastebėta ir kad yra numatyta toje vietoje platinti gatvę: Šįmet bus platinama pažvyruojant, o kitais metais - uždedant asfalto dangą.

   
2. Išvažiuojant iš sodų bendrijos yra "T" formos sankryža. Anksčiau yra buvę, kad šioje sankryžoje buvo nustatytas kelių ženklais pagrindinis kelias, įvažiuojant į sodų bendriją.Tikslinga būtų sugrąžinti kelių ženklus taip, kad pagrindinis kelias butų tas, kuriuo įvažiuojame ir išvažiuojame iš sodų bendrijos. 
     Seniūnas pritarė tam ir pažadėjo, kad ženklai bus atstatyti, kai tik oro sąlygos leis dirbti žemės kasinėjimo darbus.

  
  3. Dėl idėjos kelių eismo ženklais apriboti automobilių stovėjimą naktimis sodų bendrijoje prie tvenkinio.
       Šiuo klausimu seniūnas suabejojo, ar pakaks policijai argumentų, kad duotų leidimą tokių ženklų įrengimui.

       Argumentų, kad mašinos naktimis prie tvenkinio nestovėtų, yra. Ar yra pakankamai, sunku dabar pasakyti.
       Vienas iš argumentų yra parašytas prie įvažiavimo į sodus: "Privati valda".
       Tuo tarpu kokius argumentus turi automobilių  vairuotojai, kurie naktimis ir vėlyvais vakarais "nakvoja" prie tvenkinio? Čia juk ne poilsio aikštelė, įrengta prie magistralės, ne vieta išgertuvėms ar pan.
      Jei bendruomenė mano, kad įrengti tokius ženklus yra tikslinga, bendruomenė tą turi aiškiai pasakyti. Todėl jūsų komentarai ir nuomonė yra svarbi.
      Svarbu yra ir tai, ką tuo klausimu galvoja sodų bendrijos valdyba, atstovaujanti "Šatijų" sodininkus.
      

    Labai prašome išreikšti savo nuomonę anoniminiu balsavimu. Balsuoti sistema leidžia tik vieną kartą.
Gyventojas
3/18/2012 01:10:41 am

Reikia apriboti kadangi aplinkui gyvena zmones ir nakti is automobiliu leidziama tranki muzika

Reply
Pastovus gyventojas
3/18/2012 03:05:57 pm

Dėl idėjos stovėjima naktimis prie tvenkinio. Reikia surinkti aplinkinių gyventojų parašus .Muzika per vavdenį sklinda ir kitame krante.

Reply
salia gyvenantis
3/20/2012 01:31:29 am

Zenklas butinas nes ypatingai vasara jaunimas masinose osia per nakti. Gerimai garsi muzika sukavimai ir mustynes iprastas reiskinys todel zenklas ne tik kad reikalingas bet ir butinas.

ReplyLeave a Reply.