Picture
      Vakar, t.y. balandžio 26 dieną bendrijos skelbimų lentoje atsirado netikėtas skelbimas.
        Skelbime sakoma, kad gegužės 5 dieną 12 valandą bendrijos susirinkimų salėje įvyks visuotinis sodininkų bendrijos susirinkimas. Jo darbotvarkėje numatyta svarstyti tokius klausimus:
              1. Dėl vandens laistymo sistemos atnaujinimo (atnaujinimo būdas ir apmokėjimas).
              2. Dėl pareigybių peržiūrėjimo.
              3. Dėl savavališkų statybų.
              4. Einamieji klausimai.
       Po skelbimu parašyta, kad šį skelbimą paruošė SB "Šatijai" valdyba.
       Prisipažinsiu, toks skelbimas mane nustebino: nieko nesu girdėjęs apie valdybos sprendimą sušaukti visuotinį sodininkų bendrijos susirinkimą gegužės 5 dieną ir svarstyti tokius darbotvarkės klausimus. Mano kalbinti bent 5 valdybos nariai (iš viso valdyboje yra 9 nariai) taip pat apie tai iš anksto nieko nežinojo.
       Pagal sodininkų bendrijos įstatymą skelbimas apie visuotinį susirinkimą turi būti paskelbiamas ne vėliau, kaip prieš 14 dienų iki susirinkimo datos.
       Be to, kas svarbiausia, pagal tą patį įstatymą ir mūsų Įstatus, visuotinį susirinkimą gali sušaukti valdyba. Valdyba numato susirinkimo datą ir kokie klausimai jame bus svarstomi (darbotvarkę ).
      Pirmininkas tokios teisės neturi.
       Todėl, paisant įstatymo, toks būsimas susirinkimas iš anksto pasmerktas būti negaliojančiu.
     Galima daryti išvadą, kad, arba pirmininkas nutarė visiškai nebepaisyti įstatymų, arba nesupranta, ką daro. O gal dar yra kitos tokio keisto elgesio priežastys, kurių mes nežinome?
       Mano nuomone, svarbiausias klausimas, kurį pirmininkas norėtų kuo greičiau išspręsti, yra laistymo sistemos rekonstrukcija pagal pirmininko siūlomą modelį. Tas  modelis, kaip yra ankščiau rašyta šiame tinklalapyje, yra 20-30 tūkstančių litų brangesnis, negu iždininko siūlomas variantas.
       Panašu, kad pirmininkas siekia atlikti šiuos darbus kuo skubiau - dar iki naujų pirmininko rinkimų, nes  nėra užtikrintas, ar bus išrinktas trečiai kadencijai.
      Noriu priminti skaitytojams, kad pagal valdybos sprendimą, visi piniginiai pavedimai iš bendrijos sąskaitos banke turi būti daromi, patvirtinant juos dviem parašais. Tačiau pirmininkas šio sprendimo nevykdo ir bendrijos pinigus sąskaitose valdo tik savo vieno parašu.
       Žinant, kad per vieną iš valdybos posėdžių, pirmininkas grasino iš bendrijos sąskaitos grąžinti atgal LESTO 90 tūkstančių litų bendrijos pinigų, tokia situacija, mano nuomone, darosi pavojinga, nes sunku prognozuoti, kokių siurprizų mums dar gali iškrėsti bendrijos valdybos pirmininkas.

    Pagarbiai    
   SB "Šatijai" valdybos narys Kęstutis Čeponis

gyventoja
4/27/2012 03:59:35 am

Siūlau valdybai susirinkt ir rimtai apsvarstyt pirmininko darbą, nes kuo toliau tuo gražiau...

Reply
Irena
4/29/2012 04:07:51 am

Ar reikia apkrauti tokiais sunkiais darbais pirmininką, kuris sodininkams laiko tikrai neturi . Savo svetaineje taip jis komentuoja Pirmininkas sako:
2011-11-03 23:07

Labas p.Irena,
jūsų gerbiamas pimininkas, jei tik turėtų tam laiko ir būtų įpareigotas, naujienų gali parašyti kiek tik ir kokių tik norit…Mano iniciatyva ši svetainė buvo sukurta, užregistruota. Pasiūliau ( 2009/07/26 – 17:12) surasti svetainės kuratorių. Deja, toks atsirado tik vienas ir tai…po poros metų. Graudžiai juokinga!.. Kaip ir, beje,
seniūnaičio pretenzijos savo privačioje svetainėje savintis teisę kalbėti ir skelbti bendrijos vardu …Beje, ta jo informacija piratinė, tendencinga ir, ypač mano adresu, neteisinga. Gero vakaro.

Reply
tautvydas
5/5/2012 03:52:48 am

sveiki,
šiandien 2012 05 05 įvyko (teisingiau neįvyko, nes nebuvo kvorumo) visuotinis nariu susirinkimas. opiausias svarstytas klausimas buvo dėl laistymo vandentiekio rekonstrukcijos darbų.
1. tinklai nėra įteisinti. tai reiškia, kad mokam kažkam kažką, o oficialiai neturim jokio turto.
2. nėra parengtas joks projektas, neskaičiuoti nei vandens debitas, nėra nei vamzdžių diametrų parinkimo, nei nieko, net eskizinio pamastymo nėra. šiaip net ir skanesne sriubą verdant, šeimininkė pasižiūri į receptą. šiuo atvejų mes žiūrim į kažkieno nuomone.
3. buvo išreikšta nuomone, kad darbai turėtų kainuoti apie 60000lt. aš kaip architektas ir tampriai bendraujantis su rangos įmonėmis pasiklausiau kiek kainuotų apie 800m ilgio trasos keitimas. gavau atsakymą, kad kaina gali būti apie 35-40lt už vieną metrą taigi gaunasi 32000lt.
4. vandentiekio tinklas yra inžinerinis statinys. šiuo atvejų inžinerinis statinys valstybinėje žemėje. šie darbai atvestų prie teisinių požiūrių savavalės statinių statybos (rekonstrukcijos) valstybinėje žemėje.
reziumuojant galiu pasakyti, kad vyksta kažkas kažkaip kažkur, bet aš čia gyvenu. :)

Reply
Admin
5/9/2012 06:35:55 pm

Reikia atkreipti dėmesį į Tautvydo pastabas.
Jei tokie darbai tampa nelegaliais statybos darbais, tai šiuo atveju suteikiame sodininkams, kurių gyvatvores ir tvoras norima pašalinti, šansą jas išsaugoti.
Dėl projekto-kiek žinau jis yra, tik nėra statybos leidimo.
Dėl kainos-iždininkas, kuris yra taupus žmogus, suskaičiavo 50 tūkst.Lt, pirmininko patentininkas suskaičiavo daugiau.Negaliu ginčytis- gal tie,kurie sakė 30 tukst ne viską įvertino?.

Reply
SODIETIS
12/10/2014 08:08:20 pm

ANAS PIRMININKAS BUVO VISIEMS" BLOGAS", ALE DABARTINIS LEPAS JAU ANT TIEK MANDRAS, KAD TRŪKSTA ŽODŽIŲ, DAR KOJŲ NEAPŠILO, O JAU GRIEBĖSI TEISMAIS GĄSDINTI, GERIAU PAVAIKŠČIOTŲ PAKRANTĖMIS IR PASIŽIŪRĖTŲ KAS NUOLAT PILA Į KŪDRĄ IŠMATAS, TAIP- PAKOL BUVO IŽDININKAS KĘSTAS TA SAVIVEIKLA BUVO SUMAŽĖJUS, DABAR GI FEKALŲ NORMA VANDENY KELIS KART VIRŠIJA LEISTINAS RIBAS, TUOJ JAU IR DARŽŲ NEBUS GALIMA LAISTYT APTEKSIM VISI ŠAŠAIS IR DAR VELNIAI ŽINO KUOM, SUSIMASTYKIM , SODIEČIAI!!!

ReplyLeave a Reply.