Picture
    Jei rudenį nespėjote nubalinti vaismedžių kamienų ir stambesniųjų šakų, jas būtinai nubalinkite anksti pavasarį, nes kaitrūs saulės spinduliai gali pažeisti vaismedžių žievę. Nors, specialistai rekomenduoja balinti vieną kartą - rudenį arba rudenį ir antrą kart pavasarį.

     Rudenį - medelių kamienai apsaugomi nuo staigių temperatūros pokyčių žiemą, nuo žievės pleišėjimų, be to sunaikinami kenkėjai ir ligų sukėlėjai. Anksti pavasarį turėtų būti tik kaip papildomas balinimas - iš ties tai didžiausia sodininkų klaida medelius balinti pavasarį.

         • Medelius balinkite kai sausa ir nėra šalnų.
            • Prieš balinant, ant žemės patieskite polietileno arba audinio atraižą, tada metaliniu šepečiu
           ar grandikliu švariai nuvalykite žievės atplaišas, kerpes, samanas.
           • Nukritusias atplaišas surinkite ir sudeginkite, kad žiemai įsikūrę kenkėjai nepasklistų po sodą
          orui atšilus.
           • Jei ant vaismedžių žievės pastebėjote įtrūkimus, juos nuvalykite iki sveikos žievės, 
          dezinfekuokite 1 proc. vario sulfato tirpalu ir užtepkite sodo tepalu.
           • Tam, kad balinimo skiedinys geriau priliptų prie žievės, galite įmaišyti 2 proc. medžio klijų ar
           nugriebto pieno. Į kalkių skiedinį taip pat galite įmaišyti molio arba karvės mėšlo.

Medelių balinimui tinkami mišinai:

            • Sumaišyti 2 – 3 kg šviežiai gesintų kalkių 1 -2 kg molio ir 50- 100 g staliaus klijų.
            • 10 litrų vandens išmaišyti 2 – 3 kg gesintų kalkių ir 0,5 kg vario sulfato.
            • Norint dar geriau apsaugoti medelius, balinimui galima naudoti ir specialius vandens emulsinius dažus. Šie dažai su 2 proc. sisteminio fungicido priedu tinka ne tik kamienams baltinti, bet ir žaizdoms gydyti, o taip pat kamienų apsaugai nuo nekrozių.


Šatijų žvejys mėgėjas
6/28/2012 06:12:04 am

Lietuva
Seimas uždraudė upes nuomoti žvejų būreliams
Paskelbta 2012-06-07, 19:02
BNS inf.
Seimas uždraudė upes nuomoti žvejų būreliams
© Vytauto Liaudanskio nuotr.
Spausdinti Teksto dydis
1 komentaras
Patiko (3) Nepatiko (0)
Netikslumai, klaidos straipsnyje?
Dalintis su kitais:
Susijusios naujienos

Seimas svarstys prezidentės veto dėl mėgėjiškos žūklės apribojimų
Prezidentė: gamtos ištekliai priklauso visiems Lietuvos žmonėms
J.Šimėnas žvejų klubus paliko prie suskilusios geldos
Dėl nekokybiškų menkių – detektyvas

Lietuvos upių nebebus galima nuomoti kaip žvejybos plotų. Tai numatyta ketvirtadienį Seimo priimtoje naujoje Mėgėjiškos žūklės įstatymo redakcijoje.

Už ją balsavo 74 Seimo nariai, nė vieno nebuvo prieš, penki balsuodami susilaikė. Parlamentarai į vandens telkinių, į kuriuos neišduodami leidimai naudoti žvejybos plotą, sąrašą įrašė upes.

„Manome, kad upių nuomoti nereikėtų (...) Dabar Nemunas išnuomotas įvairiems žvejų būreliams, visas Merkio ichtiologinis draustinis“, - sakė Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas.

Kaip ir dabar, leidimai žvejybai nebus nuomojami valstybiniuose rezervatuose ir valstybinių parkų rezervatuose esantys vandens telkiniai, vertingų gamtinių kompleksų ir biologinės įvairovės išsaugojimo požiūriu, taip pat žuvų migracijai, nerštui, rekreacijai ypač svarbūs telkiniai.Įstatyme numatyta, kad valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žvejybos plotą, ir valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą ir organizuota limituota žvejyba, žvejoti sumokėję 50 proc. mokesčio už mėgėjų žvejybos leidimą galės fiziniai asmenys nuo 14 iki 16 metų ir pensininkai.

Žvejoti nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, turės teisę asmenys iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose, kuriuose neišduoti leidimai naudoti žvejybos plotą ir neorganizuota limituota žvejyba, taip pat fiziniai asmenys, deklaravę gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje – Nemuno deltos regioninio parko vandens telkiniuose.

Vaikai iki 14 metų ir neįgalieji taip pat turės nemokamą mėgėjiškos žvejybos teisę.Dabar galiojantis teisės aktas numato, kad žvejoti nesumokėjus įmokos turi teisę asmenys iki 16 metų, asmenys, vyresni negu 62 metų, ir neįgalūs asmenys.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB “BNS” sutikimo draudžiama.
inShare
Gairės: žuvis, žvejyba, žvejai, upių nuoma
Susijusios naujienos
Seimas svarstys prezidentės veto dėl mėgėjiškos žūklės apribojimų
Seimas svarstys prezidentės veto dėl mėgėjiškos žūklės apribojimų
Prezidentė: gamtos ištekliai priklauso visiems Lietuvos žmonėms
Prezidentė: gamtos ištekliai priklauso visiems Lietuvos žmonėms
J.Šimėnas žvejų klubus paliko prie suskilusios geldos
J.Šimėnas žvejų klubus paliko prie suskilusios geldos
Dėl nekokybiškų menkių – detektyvas
Dėl nekokybiškų menkių – detektyvas
Baltijos jūroje rasta galimai seniausia pasaulyje žuvų gaudyklė
Baltijos jūroje rasta galimai seniausia pasaulyje žuvų gaudyklė

Reply
Sodininkas
1/30/2013 02:38:42 am


Darbai sode. Žiema
Spausdinti 2011-04-17 10:54
Lankytojų vertinimai 0.0 / Iš viso 0.0

Sodas žiemąVasaris - žiemos lūžis. Viena vertus, tai pats šalčiausias metų mėnuo, kita vertus, vis dažniau dangų užlieja saulės spinduliai, kuriuose blizga sniegas. Nevėjuotą vidurdienį galima pajusti, kaip švelniai šildo saulė. Ateina lašėjimo ir varveklių laikas. Vis dažniau pasirodant saulei, ir sodininkai ima neramiai laukti pavasario.

Darbai sode. Žiema

Būtini darbai. Retkarčiais atvažiuodami ar ateidami į sodą, apžiūrėkite vaismedžius. Visus nuo šakelių nenukritusius lapus, sudžiuvusius vaisius, pastebėtus kenkėjų lizdus būtina sunaikinti. Sniegą sukaskite ant augalų šaknų, - taip jos apšildomos ir aprūpinamos drėgme. Per ar po gausaus sniego, ypač šlapio, būtina jį nupurtyti nuo medžių, kad nuo svorio nelūžinėtų jų šakos. Sniegą aplink kamienus sutrypkite, kad pelėms būtų sunkiau prieiti prie žievės. Po didelių šalčių patikrinkite medžių būklę. Tam nupjaukite kelias šakeles ir pamerkite šiltoje patalpoje į vandenį. Pagal tai, kaip išsprogsta pumpurai, galima spręsti apie tai, ar medžiai nušalę ir kiek.

Planavimas

Žiema - puikus laikas ieškoti informacijos ir susipažinti su sodininkystės literatūra, augalų ir sėklų katalogais, tematinėmis interneto svetainėmis, pasvajoti apie tai, kokiu norite matyti savo sodą naujame sezone. Atminkite, kad net patys didžiausi pasiekimai prasideda nuo svajonės, idėjos, kuri virsta vizija, o ši, savo ruožtu - tikslu. Žiemą ištuštėjusiame sode geriausiai matomos pagrindinės dizaino linijos. Užfiksuokite ir apipavidalinkite popieriuje savo idėjas, apgalvokite jų realizacijos kainą. Pagalvokite, kokius naujus augalus norėtumėte įsigyti ir kur jie būtų sodinami. Užsisakykite sėklas ar jaunus augalus, kuriuos gausite artėjant pavasariui. Apsilankykite specializuotose parduotuvėse ir sodininkystės centruose. Susiplanuokite, kokius darbus būtina padaryti sode, kokiu laiku, kurie augalai turi būti persodinti, kokių atsisakysite ir pan. Atėjus pavasariui būsite visiškai pasiruošę aktyviam sodo sezonui.

Sodo inventorius. Grilis Remontas ir statyba

Jei reikalinga, suremontuokite ir atnaujinkite sodo baldus, pastatykite tvorą, arką, pavėsinę, lesyklėles. Atlikite reviziją, ir, jei būtina, suremontuokite ar pakeiskite sodo inventorių, instrumentus, vazonus. Pasiruoškite viską, kas reikalinga pavasariui ir vasarai.

Kol yra laiko ir palankios kainos, apsirūpinite statybai (jei turite kur laikyti) ir remontui reikalingomis medžiagomis, trąšomis, chemikalais.

Apsauga nuo kenkėjų ir oro sąlygų

Jei tai dar nepadaryta, apsaugokite medžių kamienus iki 1 metro aukščio ir krūmų šakeles nuo graužikų - žiemą jie aktyviai ieško maisto ir apgraužia žievę, o pažeisti augalai gali žūti.

Sausį-vasarį prasideda kurmių poravimosi metas, jų aktyvumas padidėja, o tai reiškia, kad nesušalusio dirvožemio paviršiuje atsiranda daugybė kurmiarausių. Juos galima užberti durpėmis.

Jeigu sodo klombose esančių gėlių svogūnėliai kenčia nuo voverių, klombas galima uždengti specialiu tinklu. Atsiradus pirmiesiems daigams, tinklo akeles galima praplatinti, žirklėmis perkirpus sujungimus.

Reguliariai (ypač po vėjuoto oro) patikrinkite, ar nepasislinko žieminiai uždangalai. Įsitikinkite, kad neseniai pasodinti medžiai gerai apsaugoti nuo vėjo ir darganų, dirvožemis aplink juos suspaustas, o atramos gerai laikosi.

Dauginimas

Šaltasis metų laikas - geriausias periodas daugumos medžių ir krūmų dauginimui: rūžių, spygliuočių, ievų, aviečių ir t.t. Mūsų klimate medžių ir krūmų dauginimas atliekamas gruodį-sausį, šaltesniuose regionuose - vėlyvą rudenį ir ankstyvą pavasarį.

Šį mėnesį toliau galima daiginti daugumą svogūninių tulpių rūšių, narcizų, hiacintų. Dėž

Reply



Leave a Reply.