Dieną naktį pakaunėje mišką kertantys darbininkai iš kantrybės išvedė vietos gyventojus. Verslininkai atkerta galintys dirbti bet kuriuo paros metu. Skubama kirsti mišką, kol dar žemę sukaustęs įšalas. 
Picture
       2011-ųjų rugpjūtį praūžusio škvalo padarinius netoli Lapių miškininkai tvarko tik dabar. Dirba intensyviai, net naktimis.

       Šatijų sodininkų bendrijos gyventojų, įsikūrusių šalia pušyno, namuose vibruoja grindys, žmonėms krinka nervai.

       Kirtėjai išjungti pjūklų neketina, policija padėti niekuo negali, Aplinkos ministerijos valdininkai pretenzijų pušų kirtėjams taip pat neturi.

        Kirto net Kovo 11-ąją

       Keturias naktis nemiegojusi buhaltere dirbanti Montana Vainorė sodininkų bendrijoje „Šatijai“ su vyru gyvena trejus metus. Šeimos namelis stūkso suaugusio pušyno pašonėje.

       Kasdien – nesvarbu, ar žiema, ar vasara – Vainorai džiaugėsi užmiesčio teikiama ramybe. Tačiau kai ją vieną dieną perskrodė motoriniai pjūklai, namuose tapo nejauku.

       „Suvažiavo su visa technika ir pradėjo dirbti paromis. Dienomis daugiau pjovė, naktimis – krovė į miškavežius. Pas mus net grindys vibravo nuo to triukšmo“, – pasakojo M.Vainorė.

       Miško darbininkai net sekmadienį, kai visa Lietuva šventė Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, džeržgino pjūklais po mišką. Iki 23 valandos. Be viso to, naktimis įjungiami galingi prožektoriai, kurie apšviečia ne tik pusę miško, bet ir šalia gyvenančių žmonių namus.

       Kirtėjai įstatymų nepažeidė

       M.Vainorė prašė, kad miškininkai naktį nedirbtų. Tačiau gyventojai kirtėjams buvo nė motais.

       Tuomet moteris į pagalbą pasikvietė policiją. „Naktį seniūnui nelabai ir prisiskambintum“, – suabejojo jauna moteris, paklausta, kodėl neklausė jo patarimo. Į mišką atvažiavusiems policijos pareigūnams traktoriaus vairuotojas teigė dirbti galįs.

       „Mums paaiškino, kad policija negali stabdyti darbų, nes kirtėjai nepažeidė jokių taisyklių“, – pyko M.Vainorė.

       Tuomet ji nusprendė kreiptis į Valstybinę miškų tarnybą. Jos specialistas irgi patikino pagelbėti negalėsiąs – darbai vykdomi pagal visus reikalavimus.

       Skubama, kol neatšilo žemė

       Pušyno gabaliukas, kuriame ūžia miškavežiai, įsiterpęs į sodininkų bendrijos teritoriją. Kai 2011-ųjų vieną rugpjūčio naktį per Lietuvą praūžė škvalas, bėdos jis pridarė ir šiam miškui.

       „Skubame dirbti, nes žemės įšalas pradės tirpti ir negalėsime įvažiuoti nei į mišką, nei į pievą“, – paklaustas, kodėl net naktimis kirtėjai nesudeda bluosto, kalbėjo jų vadovas. Žvelgdamas į šalia kelio suvežtas medžių rietuves, jis pasakojo, kad dalis medienos pavirs europiniais padėklais, kita dalis bus panaudota lentoms.

       Jo darbdavys Arūnas Vitkus aiškino negalįs laukti, kol žemė pažliugs ir į mišką nebus įmanoma įvažiuoti. „Mūsų technika nupirkta pasinaudojus banko paskola. Jeigu traktorius stovi ir nedirba, banko skaitiklis vis tiek sukasi toliau“, – verslo logiką paaiškino A.Vitkus, įsigijęs dalį pušyno.

       Upelis užtvindys kiemus?

       Norėdami įvažiuoti į mišką, darbininkai rąstais užtvenkė upelį, kuris per pavasario polaidį būdavo natūrali gamtos sukurta drenažo sistema. Sodininkai nerimauja, kad užtvenkus upelį tirpdamas žemės įšalas paskandins jų sklypus. Ypač tuos, kurie yra dauboje.

       „Nežinau, kuo viskas baigsis. Tas upelis pro pat mano sklypą teka. Jeigu vanduo laisvai negalės nutekėti, jis pradės rinktis mano kieme“, – nuogąstavo Šatijų kaimo gyventojas Kęstutis Smailys. Nuo miško iki jo namų – apie 30 metrų.

 
Picture
Spauskite ant protokolo, kad pamatytumėte visu dydžiu.
    2012 02 29 Lapių seniūnijoje įvyko seniūnaičių posėdis. Posėdyje dalyvavo ir Domeikavos nuovados l.e.p. viršininkas  J.Nešvydis bei Lapių apylinkės inspektorius B.Bulanovas.

  Vienas iš svarbių ir visiems rūpimų klausimų buvo nusikalstamumas ir jo prevencija aplinkinėse sodų bendrijose ir kaimuose. 

    Policijos atstovai rekomendavo ir kitoms sodų bendrijoms kurti saugios kaimynystės grupes bei aiškinti gyventojams saugios kaimynystės principus ir jų naudą. Man teko proga trumpai papasakoti apie "Šatijų" sodų bendrijoje veikiančią saugios kaimynystės grupę.
   Tenka pasidžiaugti, kad mūsų sodų bendrijoje nusikalstamumas, lyginant su kitomis sodų bendrijomis, yra nedidelis. Iš dalies tai sąlygoja ir gyventojų budrumas, reagavimas į įtartinus asmenis, mašinas ir pan., t.y. saugios kaimynystės principų taikymas kasdieniniame gyvenime.

    Posėdžiui baigiantis seniūnas atsakė į keletą klausimų, kurių  dažnai klausia "Šatijų" sodininkai:

   
1. Pradėjus tiesti šaligatvį nuo pagrindinės miestelio gatvės link mūsų sodų bendrijos labai susiaurėjo gatvė, yra nepatogu prasilenkti mašinoms. Ar bus kas nors daroma, siekiant praplatinti gatvę?
       Seniūnas Rimantas Stankus paaiškino, kad problema yra pastebėta ir kad yra numatyta toje vietoje platinti gatvę: Šįmet bus platinama pažvyruojant, o kitais metais - uždedant asfalto dangą.

   
2. Išvažiuojant iš sodų bendrijos yra "T" formos sankryža. Anksčiau yra buvę, kad šioje sankryžoje buvo nustatytas kelių ženklais pagrindinis kelias, įvažiuojant į sodų bendriją.Tikslinga būtų sugrąžinti kelių ženklus taip, kad pagrindinis kelias butų tas, kuriuo įvažiuojame ir išvažiuojame iš sodų bendrijos. 
     Seniūnas pritarė tam ir pažadėjo, kad ženklai bus atstatyti, kai tik oro sąlygos leis dirbti žemės kasinėjimo darbus.

  
  3. Dėl idėjos kelių eismo ženklais apriboti automobilių stovėjimą naktimis sodų bendrijoje prie tvenkinio.
       Šiuo klausimu seniūnas suabejojo, ar pakaks policijai argumentų, kad duotų leidimą tokių ženklų įrengimui.

       Argumentų, kad mašinos naktimis prie tvenkinio nestovėtų, yra. Ar yra pakankamai, sunku dabar pasakyti.
       Vienas iš argumentų yra parašytas prie įvažiavimo į sodus: "Privati valda".
       Tuo tarpu kokius argumentus turi automobilių  vairuotojai, kurie naktimis ir vėlyvais vakarais "nakvoja" prie tvenkinio? Čia juk ne poilsio aikštelė, įrengta prie magistralės, ne vieta išgertuvėms ar pan.
      Jei bendruomenė mano, kad įrengti tokius ženklus yra tikslinga, bendruomenė tą turi aiškiai pasakyti. Todėl jūsų komentarai ir nuomonė yra svarbi.
      Svarbu yra ir tai, ką tuo klausimu galvoja sodų bendrijos valdyba, atstovaujanti "Šatijų" sodininkus.
      

    Labai prašome išreikšti savo nuomonę anoniminiu balsavimu. Balsuoti sistema leidžia tik vieną kartą.
 
Picture
Švęskime laisvę!

Ir iškelkime vėliavas prie savo namų ne todėl, kad to
reikalauja įstatymas,
o todėl, kad taip elgtis liepia mūsų širdys.

 
Picture
Citata iš 2012.02.25 d. "Lietuvos ryto" straipsnio:
     "Radikiai ilgus metus buvo sodininkų bendrija. Šią vasarą radikiškiai ėmėsi žygių. Sodininkų bendrijos gyventojai nusprendė likviduoti savo organizaciją ir siekti, kad teritorija būtų paskelbta kaimu. Bendrijos likvidavimo komisijos pirmininkas Stasys Toleikis pasakojo, kaip mėgino įveikti biurokratinį aparatą, tvarkė dokumentus, 8 mėnesius lakstė po valdininkų kabinetus.„Dar niekas nė nežino – prieš svaitę oficialiai tapome kaimu. Esame pirmoji Lietuvoje sodininkų bendrija, pasiekusi tokio statuso. Nuo šiol galėsime pretenduoti į Kauno rajono, valstybės bei Europos Sąjungos fondų lėšas, kuriomis pagerinsime savo gyvenimo sąlygas“, – džiūgavo vyras"

Mieli sodiečiai, kviečiame pasidalinti mintimis perskaičius šią informaciją.

 
Picture
    Maloniai primename nepamiršti apsilankyti ir mūsų skiltyje "Skelbimų lenta", kurioje patalpintas naujas skelbimas norint įsigyti sklypą SB "Šatijai".
    
    Taip pat patariame bent kartą per savaitę žvilgtelėti į skiltį "Sodininko kalendorius", nes čia informacija atnaujinama reguliariai. Ar jau perskaitėte apie naują žvejybos tvarką ir kainas Lietuvoje?

Įdomaus Jums Kaziuko ir ramaus savaitgalio!